HaberlerTekirdağHedef istihdama kazandırmak

Hedef istihdama kazandırmak - Tekirdağ Haberleri

Roman Stratejik Eylem Planı kapsamında Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde toplantı düzenlendi.

+
-
Hedef istihdama kazandırmak

Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2020-2021 Tekirdağ İli Roman Stratejik Eylem Planı'nda belirtilen Roman vatandaşlarımızın iş gücü piyasasına girişlerinin kolaylaştırılması, nitelikli ve güvenceli işlerde istihdamının arttırılması hususundaki bilgilendirme toplantısı, Muratlı Kaymakamı İsmail Altan Demirayak başkanlığında Tekirdağ İşkur İl Müdürü Yaşar Esen'in katılımıyla ile gerçekleştirildi.
MTAL 15 Temmuz Toplantı Salonu'nda tertiplenen toplantıda, Kaymakam Demirayak tarafından Muratlı'daki Roman vatandaşlarımızın sorunlarına değinilerek; istihdam edilmelerinin önemine dikkat çekildi.
İşkur İl Müdürü Yaşar Esen de konuşmasında istihdam sağlanması için yapılabilecek kurs ve destek programlarından bahsetti. Toplantıya katılan Roman derneklerinin temsilcilerinin talep ve görüşleri de dinlendi. Toplantıya ayrıca; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Erkol, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa Topcu, İlçe TSM Başkanı Dr. Cahit Karacı, S.Y.D.V. Müdürü Bilgen Bulak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamdi Bozdemir, Kazımdirik-Turan Mahallesi Muhtarı Hasan Yüce ile Roman derneklerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Mersin'de trafik kazaları: 9 yaralıGÜNDEM
Mersin'de trafik kazaları: 9 yaralı
Giresun'da trafik kazası: 1 ölüGÜNDEM
Giresun'da trafik kazası: 1 ölü
İzmir'de bir HTŞ terör örgütü üyesi yakalandıGÜNDEM
İzmir'de bir HTŞ terör örgütü üyesi yakalandı
Ölümlü trafik kazasında sürücü tutuklandıGÜNDEM
Ölümlü trafik kazasında sürücü tutuklandı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Rekor İçin Çıkacak Samsunspor Rekor İçin ÇıkacakGökhan Alsan 9.'yu attı Gökhan Alsan 9.'yu attıSamsun'da alacak-verecek kavgasında kan aktı! Samsun'da alacak-verecek kavgasında kan aktı!Samsun'da hastanede ceset bulundu Samsun'da hastanede ceset bulunduDünyada bir ilk Samsun'da Dünyada bir ilk Samsun'daSASKi Genel Müdüründen su kokusuna açıklama SASKi Genel Müdüründen su kokusuna açıklamaYüksel Yıldırım:'Takım olarak yemin ettik Şampiyon olacağız' Yüksel Yıldırım:'Takım olarak yemin ettik Şampiyon olacağız'SASKİ sularda sorun yok dedi ama... SASKİ sularda sorun yok dedi ama...Samsun'un sokakları karanlık Samsun'un sokakları karanlıkSamsun'da cezaevine uyuşturucu sokmaya çalıştı, yakalandı Samsun'da cezaevine uyuşturucu sokmaya çalıştı, yakalandı
SIRADAKİ HABER