HaberlerGaziantepGAÜN'den dünyanın en iyi üniversiteleriyle işbirliği anlaşması

GAÜN'den dünyanın en iyi üniversiteleriyle işbirliği anlaşması - Gaziantep Haberleri

Gaziantep Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 59. olan Endonazya Üniversitesi'nin de aralarında bulunduğu 3 üniversite ile eğitim işbirliği anlaşması imzaladı.

+
-
GAÜN'den dünyanın en iyi üniversiteleriyle işbirliği anlaşması

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şehmus Demir ve GAÜN Uluslararası İlişkiler Ofisi Uzmanı Nur İncetahtacı'nın da katıldığı 3 günlük Endonazya ziyaretinde, bu ülkenin tüm üniversitelerini bünyesinden çıkaran ve 171 yıllık geçmişi bulunan Endonazya Üniversitesi ile işbirliği anlaşmasına imza atıldı. Dünyanın en prestijli değerlendirme kuruluşu olan QS'nin 2020 Dünyanın En İyi Üniversiteleri Listesinde 58. sırada yer almayı başaran Endonazya Üniversitesi, Sağlık alanında USA News'in listesinde dünyanın en iyi üniversitelerinde 40. sıraya giren Ezher Üniversitesi'nin yanı sıra yine USA News'in gıda teknolojileri ve tarım dalında dünyanın 40. en iyi üniversitesi seçtiği IPB Üniversitesi (Institue Pertanien) ile anlaşma imzalandı. Bu üniversitelerle GAÜN arasında ortak akademik çalışmalar yapılmasının yanı sıra karşılıklı öğrenci ve akademisyen değişimine imkan sağlayacak anlaşmalara GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ile paydaş üniversitelerin rektör veya vekilleri imza attı.
Ziyaretleri değerlendiren Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Asya ülkeleri ile eğitim işbirliğinin geliştirilmesine yönelik geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmalar sonucu Malezya'dan 40 öğrencinin GAÜN'e geldiğini belirtirken, yeni anlaşmalarla ilişkinin artacağını vurguladı. Anlaşma imzalanan üniversitelerin Endonazya'nın en köklü ve büyük 5 üniversitesi arasında bulunduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Ali Gür, açıklamasının devamında, 'Özellikle Endonazya Üniversitesi, 171 yıllık geçmişi bulunan, ülkenin ilk üniversitesi ve tüm üniversiteler buradan ayrılan akademik kadroyla oluşmuş. Bu üniversitenin, sadece yıllık bin değişim öğrencisinin bulunduğunu ve 3 bin 784 yabancı uyruklu akademisyeninin eğitimde görev aldığını belirtirsek eğitim kalitesi ortaya çıkacaktır. Bu üniversitelerle yapılan anlaşmalarla hem öğrenci hem akademisyen değişimleri sağlanacak. Ayrıca akademik çalışmalar da yapılacak. Dünyanın 106 ülkesinden 4 bin 500 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitemiz yapılan bu işbirliği anlaşmalarıyla uluslarasılaşma yolunda daha büyük gelişmeler kat edecektir' ifadelerini kullandı.
Rektör Gür ve Rektör Yardımcısı Şehmus Demir ile Uluslararası İlişkiler Ofisi Uzmanı Nur İncetahtacı, Türkiye Cumhuriyeti Endonazya Büyükelçisi Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç'ı da ziyaret etti.
Ayrıca, dünyanın en kalabalık yüksek öğretim fuarlarından biri olan INA EDU EXPO 2020'de öğrencilerle panel düzenlenerek hem Türkiye hem de Gaziantep Üniversitesinin tanıtımı yapıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
VANTB Başkanı Süer: 'Doğuya özel yüzde 10 prim desteğiyle şimdi pancar daha çok GÜNDEM
VANTB Başkanı Süer: 'Doğuya özel yüzde 10 prim desteğiyle şimdi pancar daha çok
Tarihi caddede dönüşüm başladıGÜNDEM
Tarihi caddede dönüşüm başladı
AK Parti'li Tomakin'den darbe söylentilerine sert tepkiGÜNDEM
AK Parti'li Tomakin'den darbe söylentilerine sert tepki
Sayacabaşı kamp yapmak isteyenlerin adresiGÜNDEM
Sayacabaşı kamp yapmak isteyenlerin adresi

EN ÇOK OKUNANLAR

Profesyonel liglerin en golcüsü Bahattin Köse Profesyonel liglerin en golcüsü Bahattin Köse18 Şubat Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatları 18 Şubat Salı Samsun fındık fiyatları ne kadar? Güncel fındık fiyatlarıYargıtay'dan kamu çalışanları için emsal karar Yargıtay'dan kamu çalışanları için emsal karar18-25 Şubat Samsun'un etkinlik programı 18-25 Şubat Samsun'un etkinlik programıSamsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var? Samsun BİM ve A101 aktüel ürünler kataloğunda bu hafta neler var?18 Şubat Salı Samsun hava durumu 18 Şubat Salı Samsun hava durumu18 Şubat Salı Samsun'da namaz saatleri 18 Şubat Salı Samsun'da namaz saatleri18 Şubat Salı Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar? 18 Şubat Salı Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?Sinoplu sporcudan büyük başarı Sinoplu sporcudan büyük başarıMenemen Kubilay Kültür Merkezi üniversite oluyor Menemen Kubilay Kültür Merkezi üniversite oluyor
SIRADAKİ HABER