HaberlerİstanbulBaşkan Cevahiroğlu: 'TÜRK şirketleri Malta'ya yatırım yapacak'

Başkan Cevahiroğlu: 'TÜRK şirketleri Malta'ya yatırım yapacak' - İstanbul Haberleri

Sanayici İş Kadınları ve Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Malta Adasına ile ithalat ve ihracatın geliştirilmesi için bir ziyaret gerçekleştireceklerini söyledi.

+
-
Başkan Cevahiroğlu: 'TÜRK şirketleri Malta'ya yatırım yapacak'

Başkan Cevahiroğlu, büyükelçilik ziyaretlerine Malta Adası Ankara Büyükelçisi Carmel Vassallo ile devam etti. Başkan Cevahiroğlu, ziyarette yaptığı konuşmada Türkiye ile Malta ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek, 'SANKON olarak iki devlet arasındaki Ekonomik ilişkilerimizi güçlendirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Önümüzdeki yıl Türk şirketleri temsilcileri ile Malta devletine bir ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz' dedi.
Büyükleçi Vassallo ise SANKON heyetinin Malta'ya gerçekleştirmeyi düşündükleri ziyarette gereken bütün desteği sağlayacaklarını kaydederek, 'Türkiye ile Malta arasında ekonomik ticari ithalat ve ihracat ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla Malta devleti ne yapacağınız ziyaret bizim için çok önemli. Malta ile Türkiye ilişkilerimiz iyi ve güçlüdür. Malta aynı zamanda bir Avrupa Devleti ve Avrupa Birliği (AB) üyesidir. Türkiye'nin AB sürecini desteklediğimizi belirtmek istiyorum' diye konuştu.
Öte yandan, gerçekleştirilen ziyarete SANKON sektör danışmaları da hazır bulundu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Vergi affı gelecek miEKONOMİ
Vergi affı gelecek mi?
Milyonlarca çalışan emeklilere kötü haberEKONOMİ
Milyonlarca çalışan emeklilere kötü haber
İhracatın yıldızları zirvedeki yerini aldıEKONOMİ
İhracatın yıldızları zirvedeki yerini aldı
Dolar sınırı da aştı! Piyasalar alev alev yanıyorEKONOMİ
Dolar sınırı da aştı! Piyasalar alev alev yanıyor

EN ÇOK OKUNANLAR

SIRADAKİ HABER