HaberlerKırıkkaleYahşihan Belediyesi işçi maaşlarına yüzde 14,5 zam yaptı

Yahşihan Belediyesi işçi maaşlarına yüzde 14,5 zam yaptı - Kırıkkale Haberleri

Kırıkkale'nin Yahşihan İlçe Belediyesi, işçilerine yüzde 14,5 oranla yaptığı zammın yanı sıra üniversiteye giden çocuklu işçi için 500, ilkokul ve ya liseye giden çocuklu işçiye de 200 lira ek ödeme zammı yaptı.

+
-
Yahşihan Belediyesi işçi maaşlarına yüzde 14,5 zam yaptı

Yahşihan Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında belediye bünyesinde çalışan işçilerin alacağı zam konusunda anlaşma sağlandı. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ile Belediye İş Sendikası Ankara Şube Başkanı Mustafa Akbaş sözleşmeyi imzaladı. Yapılan anlaşma sonrası Türkyılmaz, sözleşmedeki maddelerini açıkladı. Belediye işçilerinin yüzde 14,5 oranında zam alacaklarını ve bu oranın Türkiye'nin en yüksek zam oranı olduğunu belirten Türkyılmaz, şunları kaydetti:
'İki yıllığına ve 12 arkadaşımızla sözleşmeyi imzaladık. Yevmiyeler 200 lira oldu, yemek parası da ekledik. Çalışanların üniversiteye giden çocukları varsa çocuk başı 500 lira, liseye giden çocuklara 200 lira, ilkokul için ise 200 lira zam yaptık. Ramazan Bayramı'nda 2 yevmiye, Kurban Bayramı'nda 4 yevmiye vereceğiz. Sosyal haklarını da takip edeceğiz, izin paralarını da vereceğiz. Bu oran Türkiye genelinde en yüksek rakam yüzde 14,5 zam yapıldı.'
Türkyılmaz, Türkiye'de işçiye en yüksek zam Yahşihan Belediyesi tarafından verildiğini ve çalışma arkadaşlarından memnun olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ardahan'dan Muğla'nın 'Yerel tohum' çağrısına cevap verdiEKONOMİ
Ardahan'dan Muğla'nın 'Yerel tohum' çağrısına cevap verdi
Borsa haftayı yükselişle tamamladıEKONOMİ
Borsa haftayı yükselişle tamamladı
BAİB Başkanı Bahar: 'Başka pazarlar buluruz'EKONOMİ
BAİB Başkanı Bahar: 'Başka pazarlar buluruz'
Serbest piyasada altın fiyatlarıEKONOMİ
Serbest piyasada altın fiyatları

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralı Samsun'da kamyon tıra arkadan çarptı: 2 yaralıSivasspor'a 3 gün galibiyet izni Sivasspor'a 3 gün galibiyet izniSamsun'da trafik kazası: 4 yaralı Samsun'da trafik kazası: 4 yaralıMert Hakan bu sezonki 9. golünü attı Mert Hakan bu sezonki 9. golünü attıAksaray'da 2 kişinin yaralandığı kazada taraflar yol ortasında kavga etti Aksaray'da 2 kişinin yaralandığı kazada taraflar yol ortasında kavga ettiBağdat Caddesi'nde feci kaza: 1 kişi ağır yaralandı Bağdat Caddesi'nde feci kaza: 1 kişi ağır yaralandı
SIRADAKİ HABER