HaberlerÇığKaradeniz'de çığ düştü! Yol ulaşıma kapandı

Karadeniz'de çığ düştü! Yol ulaşıma kapandı - Çığ Haberleri

Trabzon-Gümüşhane karayolu Zigana Dağı mevkiinde çığ düştü.

+
-
Karadeniz'de çığ düştü! Yol ulaşıma kapandı

Çığ düştü:Trabzon-Gümüşhane  karayolu Zigana Dağı  mevkiinde bugün akşam saatlerinde çığ meydana geldi. Çığ nedeniyle yol ulaşıma kapanırken, kapanan yolu ulaşıma açmak için çalışma başlatıldı.

Gümüşhane’nin Torul İlçe Kaymakamı Ömer Said Karakaş  “Çığdan zarar gören araçlar oldu, ama altta araç var mı yok mu henüz onu belirleyemedik” dedi.

Çığ saat 20.00 sıralarında yaşandı.  Zigana Tüneli'nin Trabzon tarafına yaklaşık 2,5 km mesafede meydana gelen çığ nedeniyle Gümüşhane-Trabzon karayolu ulaşıma kapandı. Çığ  sonrası yoldan geçen çok sayıda araç zarar görürken, çığ altında kalan araç olup olmadığı ile ilgili çalışma başlatılırken, çığ sonrası kapanan yolu ulaşıma açmak için çalışmalar sürüyor.
Öte yandan bölgeye AFAD  ve UMKE  ekipleri gönderilirken, yolda uzun araç kuyrukları oluştu.

ZİGANA DAĞI’NDAKİ ÇIĞLA İLGİLİ AÇIKLAMA 

Trabzon-Gümüşhane karayolu Zigana Dağı’nda bu akşam yaşanan çığla ilgili açıklamalarda bulunan Gümüşhane’nin Torul İlçe Kaymakamı Ömer Said Karakaş “Çığdan zarar gören araçlar oldu, ama altta araç var mı yok mu henüz onu belirleyemedik” dedi.
Karakaş, yaptığı açıklamada, yolun tek şeritten çığ sonrası ulaşıma açıldığını belirterek “Yol şuan için tek şeritten ulaşıma açıldı. Yolda çığdan zarar gören araçlar oldu ama altta araç var mı yok mu henüz onu belirleyemedik. Vatandaş olabilir de olmayabilir de diyor. Bir aracın kar altında kalıp kalmadığı ile ilgili bir bilgi henüz bizde yok. Bu konuyu değerlendiriyoruz. AFAD, jandarma  ve Karayolları ekipleri orada” diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER