SON DAKİKA

Müge Anlı:'Samsun'a emniyet müdürü olmak istiyorum'
<>
HaberlerSamsunSamsun'da görenleri şaşırtan koleksiyon

Samsun'da görenleri şaşırtan koleksiyon - Samsun Haberleri

Samsun'da bir koleksiyonerin biriktirdiği meşrubat şişesi koleksiyonunda 1899 yılından bugüne kadar kola şişeleri bulunuyor.

+
-
Samsun'da görenleri şaşırtan koleksiyon

Samsun ’un Atakum  ilçesinde yaşayan ve özel bir şirkette yönetici olarak çalışan 38 yaşındaki Mehmet Mesut Ak ’ın meşrubat şişesi koleksiyon u görenleri şaşırtıyor.

Evinin bir odasını 1899 yılından günümüze kadar meşrubat şişeleri  ile donatan Ak, şişelere gözü gibi bakıyor. Koleksiyonunu oluşturduğu şişeler aynı zamanda farklı özelliklere sahip. Şişe gibi gözüken bir malzemenin fotoğraf makinesi ve telefona dönüşme özelliği bulunuyor.

Yaklaşık 20 yıldır meşrubat şişesi koleksiyonu yaptığını ifade eden Mehmet Mesut Ak, "Koleksiyonum daha önceki zamanlarda bir odamı 360 derece dolduruyordu. Bunu zamanla azaltmam gerekiyordu. Kimisini ticaret yaparak kimi şişeyi de hediye ederek verdim. Buna rağmen koleksiyonum azalmıyor. Cidden koleksiyonculuk çok bereketli bir iştir. Hatırı sayılır bir koleksiyonum söz konusu. 1990’lı yılları görmüş bir insan olarak eve kola girmesi çok lüks bir şeydi. Bu heves ben de reklamlar olsun, bakkaldan aldığımız şişenin kapağının altından hediyeler olsun diye koleksiyonculuk işine sürükledi" dedi.

YORUMLAR6 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
hahahaha167 gün önce
valla tebrikler, dünyanın en boş iş yapan adamı seçilebilirsiniz. israil is coming :))
Nagihan KÖSE168 gün önce
Merhaba,Öncelikle emeğinize sağlık yakından görmek isterim.Bizde atakum türkişte oturuyoruz.Çocuklarım ve öğrencilerim ile ziyaret etmek istiyoruz mümkünse
Semih Gün172 gün önce
Mehmet Bey tebrik ediyorum sizi. CocaCola nın reklamlarında görmek istiyoruz
Barış Özer172 gün önce
Mehmet Bey koleksiyonunuzu yakından görmek istiyorum muhteşem görünüyor.
Mehmet Mesut AK172 gün önce
Hasan bey merhaba,Öncelikle Çok teşekkür ederim.Müsait olduğunuz da yakından görmenizi de isterim.Youtube kanalıma da abone olabilirsiniz.
Hasan Göz173 gün önce
Mehmet Bey tebrik ederim koleksiyonunuz harika
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER