SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerOrduRomatizma ağrılarının şifasını Ordu’da buldu

Romatizma ağrılarının şifasını Ordu’da buldu - Ordu Haberleri

İltihaplı romatizma hastası İsmail Aksoy ağrılarını dindirmek için Mersin’den kalkıp geldiği Ordu’da sağlığına kavuştu.

+
-
Romatizma ağrılarının şifasını Ordu’da buldu

El parmaklarında ve ayak bileğinde şiddetli ağrı, şişlik ve tutukluk şikâyeti olan 66 yaşındaki İsmail Aksoy memleketi Mersin’de 2 yıl boyunca iltihaplı romatizma (romatoid artrit) tedavisi gördü. Ağrılarından bir türlü kurtulamayan Aksoy, tavsiye üzerine Medical Park Ordu Hastanesi Romatoloji Uzmanı Dr. Ali Uğur Ünal’a başvurdu. Tedavi için Ordu’ya gelen İsmail Aksoy’a biyolojik tedavi uygulandı. İlaç tedavisine ek olarak uygulanan biyolojik tedavi (serum tedavisi) iyi sonuç verdi ve hastanın ağrıları dindi.

Ağrısız hayat
2 yıldır romatoid artrit hastalığı yüzünden zor günler geçirdiğini söyleyen İsmail Aksoy tedavi sonrası kendisini yeniden doğmuş gibi hissettiğini belirterek, “2 yıldan beri el ve ayak bileklerimde ciddi ağrılarım vardı. Artık günlük yaşam kalitem inanılmaz düşmüş durumdaydı. Ağrılarımın dinmemesi üzerine Mersin’de hastaneye başvurdum. Romatoid artrit hastası olduğumu söylediler ve tedaviye başladılar. 2 yıl boyunca aldığımı tedaviden hiç fayda görmedim. Ağrılarımın devam etmesi üzerine başka hastanelerde romatoloji uzmanı arayışına girdim ve tavsiye üzerine Ordu’ya geldim. Doktorum Ali Uğur Ünal’a ne kadar teşekkür etsem az kalır. Gördüğüm tedavi sonucu ağrısız bir hayat sürüyorum, yaşam kalitem son derce arttı. 3 ayda bir kontrolüm var. 3 ay sonra tekrar geleceğim” diye konuştu.

“Kandaki iltihap oranı yüksekti”
Romatoloji Uzmanı Dr. Ali Uğur Ünal tedavi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Romatoid artirt yavaş gelişen ve özellikle el ve küçük eklemleri olmak üzere genel olarak bütün eklemlerde ortaya çıkan ağrılı bir iltihaplı romatizmadır. İsmail Bey bize ayak bileğinde ciddi şekilde ağrı, şişlik ve tutukluk şikâyetiyle başvurdu. Daha önce tedavi edilmesine rağmen şikâyetleri geçmemiş. Biz yaptığımız tahlil ve tetkiklerinde kanda iltihabın yüksek olduğunu gördük ve hemen biyolojik tedaviye başladık. İlaç tedavisine ek olarak uygulanan biyolojik tedavi (serum tedavisi) sonrası hastanın kanındaki iltihap normale döndü. Eklemlerinde ağrı, şişlik ve tutukluk geriledi. 3 ayda bir kontrolüne gelmesi planlandı. Mevcut tedavisine devam edeceğiz.”

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Kar'dan Rektör Bağlı'ya ziyaretGÜNDEM
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Kar'dan Rektör Bağlı'ya ziyaret
Sinop'a özgü yöresel ürünler dikiyorGÜNDEM
Sinop'a özgü yöresel ürünler dikiyor
Kayak merkezi yolunda kaza: 1 ölüGÜNDEM
Kayak merkezi yolunda kaza: 1 ölü
Tosya'da kaza, 2 yaralıGÜNDEM
Tosya'da kaza, 2 yaralı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a beklenen kar geldi Samsun'a beklenen kar geldiMalatya’da trafik kazası: 2 yaralı Malatya’da trafik kazası: 2 yaralıKız kaçırma kovalamacasında kaza yapan uzman çavuş, linç girişiminden havaya ate Kız kaçırma kovalamacasında kaza yapan uzman çavuş, linç girişiminden havaya ateKütahya’da zincirleme trafik kazası: 4 yaralı Kütahya’da zincirleme trafik kazası: 4 yaralıVan’da trafik kazası; 1 yaralı Van’da trafik kazası; 1 yaralıBuzlanma kazaları beraberinde getirdi Buzlanma kazaları beraberinde getirdiNebiyan Dağı'nda kızak keyfi Nebiyan Dağı'nda kızak keyfiKapiz: ”Aylık 70 Bin lira gelir, 180 Bin lira giderimiz var” Kapiz: ”Aylık 70 Bin lira gelir, 180 Bin lira giderimiz var”Atık şişeleri dönüştürerek dünyaya pazarlıyor Atık şişeleri dönüştürerek dünyaya pazarlıyorTeoman Taş'sız Geçen 12 Yıl Teoman Taş'sız Geçen 12 Yıl
SIRADAKİ HABER