SON DAKİKA

Samsun'da mezarcılar birbirine girdi: 6 yaralı
<>
HaberlerSamsunSamsun'da çıkan yangınlara yönelik açıklama!

Samsun'da çıkan yangınlara yönelik açıklama! - Samsun Haberleri

Samsun'da meydana gelen orman yangınlarına yönelik açıklama yapıldı.

+
-
Samsun'da çıkan yangınlara yönelik açıklama!
Samsun'da çıkan yangınlara yönelik açıklama!

Samsun  ve ilçelerinde meydana gelen orman yangın larına ilişkin bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

'' Samsun İlimizde 17.12.2019 – 24.12.2019 tarihleri arasında orman alanlarında, Havza  İlçesinde 1, Bafra  İlçesinde 4, Tekkeköy  İlçesinde 1, İlkadım İlçesinde 1, Vezirköprü  İlçesinde 1, Ladik  İlçesinde 1, Çarşamba  İlçesinde 1, Ayvacık İlçesinde 2 ve Kavak  İlçesinde 1 olmak üzere toplam 13 adet örtü yangını meydana gelmiştir. 
       

 Çıkan örtü yangınlarının 11 tanesi tehlikesiz, 2 tanesi ise az tehlikeli sınıfında yer almakta olup 23.12.2019 tarihinde Vezirköprü ve Ladik İlçesinde çıkan az tehlikeli yangınlar bugün itibariyle kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir. Çıkan 13 örtü yangınında toplam 4,5 ha örtü zarar görmüştür. 
        

Çıkan yangınların sebebi, ilgili birimlerce araştırılmakta olup yangınlara tarla temizliği veya çoban ateşinin sebebiyet verdiği değerlendirilmektedir. Ayrıca kuvvetli lodos , yangınlara müdahaleyi zorlaştırmaktadır.
        

 Yangınlara Samsun, Bafra ve Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüklerimiz ile ilimizdeki ilgili birimlerimiz tarafından ivedilikle müdahale edilmiştir. Milli servetimizin yok olmaması ve benzeri olumsuz durumların yaşanmaması için vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olması ve yakmış oldukları ateşin sönünceye kadar başından ayrılmamaları önem arz etmektedir'' denildi. 

Karadeniz'deki yangınları PKK üstlendi iddiası!
       

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER