HaberlerEdirneÇiftçiye 'altın' değerinde kar yağışı

Çiftçiye 'altın' değerinde kar yağışı - Edirne Haberleri

Edirne'de kanola ve buğdayın, mevsimin yağışsız geçmesi nedeniyle kuruma noktasına geldiği günlerde başlayan kar yağışını 'altın' değerinde olarak değerlendiren Edirne Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Olcay Tosun, kar yağışının kuraklık sorununu bitirebileceğini öne sürdü.

+
-
Çiftçiye 'altın' değerinde kar yağışı

Edirne'nin Lalapaşa ve Süloğlu ilçelerinin Bulgaristan'a sınır köylerinde dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış ilerleyen saatlerde hava sıcaklığının -1 derece düşmesiyle yerini kar yağışına bıraktı. Etkili olan kar yağışının olduğu bölgeler beyaza büründü.
Kar yağışı, en çok kuraklık nedeniyle kara kara düşünen bölge çiftçisini sevindirdi. Kanola ve buğday üreticisi, toprağın karla kaplanmasıyla adeta bayram sevinci yaşadı.
Kuraklıktan dolayı buğdayların çıkmadığını ve kanolanın büyümediğini söyleyen Tosun, rekoltenin düşmesinden endişe ettiklerini ancak kar yağışının başlamasıyla birlikte rekoltede sıkıntı yaşanmayacağı için çok mutlu olduklarını belirtti.
Kar yağışının 'altın' değerinde olduğunun altını çizen Tosun, artık buğdayın çıkacağını kanolanın da büyüyeceğini söyledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
2020 asgari ücret zammı için 3 formülEKONOMİ
2020 asgari ücret zammı için 3 formül
Tek kişilik açlık sınırı açıklandı! Asgari ücretlilerin vay halineEKONOMİ
Tek kişilik açlık sınırı açıklandı! Asgari ücretlilerin vay haline
Borsa günü 110 bini aştıEKONOMİ
Borsa günü 110 bini aştı
İzmit Belediyesi'nden memura kümülatif yüzde 28 zamEKONOMİ
İzmit Belediyesi'nden memura kümülatif yüzde 28 zam

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da korkunç kaza! Feci şekilde can verdi Samsun'da korkunç kaza! Feci şekilde can verdiİrfan Can golünü attı, asker selamı verdi İrfan Can golünü attı, asker selamı verdiBaşakşehir, Almanya'da tarih yazdı Başakşehir, Almanya'da tarih yazdıMedipol Başakşehir'den Avrupa'da büyük başarı Medipol Başakşehir'den Avrupa'da büyük başarıMedipol Başakşehir'den Avrupa'da büyük başarı Medipol Başakşehir'den Avrupa'da büyük başarıTrabzonspor yurda döndü Trabzonspor yurda döndü
SIRADAKİ HABER