HaberlerBalıkesirBurhaniye'de organik tarım yaygınlaşıyor

Burhaniye'de organik tarım yaygınlaşıyor - Balıkesir Haberleri

Burhaniye ilçesinde, organik tarımın yaygınlaştırılması için yoğun bir çalışma başlatıldı. Organik tarımı geliştirmek adına kurulan Organik Tarım Platformu, Ticaret Odasın da düzenlenen toplantıda bir araya gelirken, önemli kararlara imza attı.

+
-
Burhaniye'de organik tarım yaygınlaşıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Burhaniye Belediyesi, Burhaniye Ticaret Odası, Burhaniye Ziraat Odası, Burhaniye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yöneticilerinden oluşan platform yaptığı toplantıda organik tarımın yaygınlaştırılması hakkında görüş alışverişinde bulundu. Sertifikalı organik tarım uygulanabilirliğini geliştirmek üzere değerlendirmelerin yapıldığı toplantı da, sertifikalı tarımla ilgili uygulanabilirlik projeleri üzerinde çalışmalar yapılması ve projelerin geliştirilmesi hakkında görüş alışverişi yapıldı. Toplantının çok yararlı olduğunu açıklayan Ziraat Odası Başkanı Ali Duman, ' Kırtık mahallemizde yaklaşık 10 yıldır başarılı bir şekilde organik üretim yapılmaktadır. Bunun diğer köylere de yaygınlaştırılmasını istiyoruz Sübeylidere, Yabancılar ve Kuyumcu köylerini de organik üretime katmak için çalışma başlattık. Bu köylerimizde organik sebze ve meyvenin yanı sıra organik zeytinyağı üretilecek. Bunun için muhtarlarla ve vatandaşlarla görüşmeler yapıyoruz. İlçemizde organik üretimin artması için elbirliği ile çalışıyoruz' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
2020 bütçesinden maaşlara zam çıktı!EKONOMİ
2020 bütçesinden maaşlara zam çıktı!.
Günde 1000 TL kazandıracaktı!EKONOMİ
Günde 1000 TL kazandıracaktı!
Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Ocak itibarıylaEKONOMİ
Aracı olan herkesi ilgilendiriyor! Ocak itibarıyla...
Kdz Ereğli TSO gıda sektörünün sorunlarını masaya yatırdıEKONOMİ
Kdz. Ereğli TSO gıda sektörünün sorunlarını masaya yatırdı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı anlatım Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı anlatımSamsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı yayın nasıl izlerim?Samsunspor Yeni Çorumspor maç özeti Samsunspor Yeni Çorumspor maç özetiSamsunspor maçında Yeni Çorumspor lehine verilen penaltı pozisyonu! Samsunspor maçında Yeni Çorumspor lehine verilen penaltı pozisyonu!Samsunspor Yeni Çorumspor maçında olaylar çıktı! Samsunspor Yeni Çorumspor maçında olaylar çıktı!Samsunspor taraftarına insanlık dışı muamele Samsunspor taraftarına insanlık dışı muameleSamsunspor, Çorum Karşısında Samsunspor, Çorum KarşısındaMaça alınmayan Samsunspor taraftarı canını hiçe saydı Maça alınmayan Samsunspor taraftarı canını hiçe saydıSamsunspor'un Muhtemel 11'i Samsunspor'un Muhtemel 11'iTFF 2. Lig: Yeni Çorumspor: 2 - Yılport Samsunspor: 1 TFF 2. Lig: Yeni Çorumspor: 2 - Yılport Samsunspor: 1
SIRADAKİ HABER