HaberlerİstanbulAraçlar için kışlık bakım uyarısı

Araçlar için kışlık bakım uyarısı - İstanbul Haberleri

Kış mevsimine girilmesiyle oto sanayilerde 'kışlık bakım' telaşı başladı. Araçlarda motor bakımın önemine dikkat çekilirken, kış lastiklerinin takılması ve antifiriz dolumlarının da uygulanması gerektiğinin altı çizildi.

+
-
Araçlar için kışlık bakım uyarısı

Oto tamir ustaları, mevsimin değişmesiyle sertleşen hava ve yol şartlarından dolayı araç bakımlarının yapılmasının gerekli olduğunu belirtiyor. Ustalar, rutin bakımların yanı sıra kış mevsimine girerken antifiriz işleminin yapılmasının önemine dikkat çekiyor.
Kış mevsimine girerken araçlara antifiriz koymanın önemine dikkat çeken oto tamir ustası Sezai Çatalbaş, 'Kış mevsimine girerken araçlara antifriz koyulması gerekiyor. Antifirz koydurmak maliyetli bir işlem değildir, ortalama 200 tl fiyatı var. Antifiriz koyulmadığı takdirde çok daha fazla masraf çıkabilir. Hava sıfır derecenin altına düştüğü zaman su da donma yapar, araçtaki su donma yaptığında aracın bazı aksanlarında sorunlar çıkar. Bu sebeple antifiriz koyulması güvenli sürüş açısından önemlidir. Aracın bakımları düzenli şekilde yapıldığı zaman motorun ömrü uzar. Filtreler zamanında değiştirildiğinde yakıt tasarrufu da sağlar' dedi.
Kış lastiği ile ilgili de konuşan Çatalbaş, 'Ticari araçlar için kış lastiği zorunlu cezası da var. Ayrıca sadece ticari araçlar için değil hususi kullanılan araçlar da kış lastiği kullanmalı. Güvenli sürüş için mutlaka kış lastiği kullanılmalı' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
KDV indiriminde son 15 günEKONOMİ
KDV indiriminde son 15 gün
Kredi kartı olanlar dikkat! 2020'ye devredecekEKONOMİ
Kredi kartı olanlar dikkat! 2020'ye devredecek
Konukla İletişim ve Servis Teknikleri EğitimiEKONOMİ
Konukla İletişim ve Servis Teknikleri Eğitimi
Başkan Takva: 'Yerel yatırımcıları sahiplenin'EKONOMİ
Başkan Takva: 'Yerel yatırımcıları sahiplenin'

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı yayın nasıl izlerim?Samsunspor 1922 Konyaspor maç özeti Samsunspor 1922 Konyaspor maç özeti Samsunspor tribünlerinden anlamlı pankart Samsunspor tribünlerinden anlamlı pankartErtuğrul Sağlam memnun değil! Sonuç güzel ,oyun kötü Ertuğrul Sağlam memnun değil! Sonuç güzel ,oyun kötüSamsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı anlatım Samsunspor 1922 Konyaspor maçı canlı anlatımYüksel Yıldırım sözünü tuttu! Karşılaşmayı beraber izlediler Yüksel Yıldırım sözünü tuttu! Karşılaşmayı beraber izledilerSamsunspor taraftarı maça bu çoşkuyla gitti! Samsunspor taraftarı maça bu çoşkuyla gitti!Yüksel Yıldırım Samsunspor Store 55 'i ziyaret etti Yüksel Yıldırım Samsunspor Store 55 'i ziyaret ettiSamsunspor'un Muhtemel 11'i Samsunspor'un Muhtemel 11'i14 Aralık Cumartesi Samsun'da hava durumu 14 Aralık Cumartesi Samsun'da hava durumu
SIRADAKİ HABER