HaberlerSamsunAtakum çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak

Atakum çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak - Samsun Haberleri

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum'da daha nitelikli ve engelli kesimlerin tümünü içine alabilecek bir engelsiz yaşam alanı oluşturmak için çalışmalarının devam ettiğini belirterek, 'Önümüzdeki beş yılın sonunda Atakum, çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak' dedi.

+
-
Atakum çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü  nedeniyle düzenlenen Boccia turnuvasında engelliler ile bir araya geldi.

Başkan Deveci, 'Bugün, kendisini engelsiz görenlerin eğitimine yönelik bir gün. Engellilerle ilgili engelsiz yurttaşlarımızın, engellilerin yaşam dünyalarını hissedebilmeleri, takip edebilmeleri, gözlemleyebilmeli ve onlara acıyarak değil onları kendilerinden biri gibi görebilmeleri gerekir' ifadelerini kullandı.

Farkındalık için 

Başkan Deveci, Otizm Park 'ı ziyaret eden ve otizmli çocuklar ile kaynaştırma eğitimi gerçekleştiren anaokulu öğrencileri ve Otizm Park sakini çocuklarla önce pasta kesti ardından da gökyüzüne mavi balon uçurdu. Daha sonra Atakum Engelsiz Yaşam Park sporcularının katıldığı boccia turnuvasını izleyen Başkan Deveci, engellilerle birlikte boccia oynadı.

Toplumsal görev 

Engellilere yönelik farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Başkan Deveci, 'Bu hem toplumsal görevimiz hem de belediyenin görevi. Engelsiz her bir yurttaşımızın başına gelebilecek olan bir olgu. Onun için engelsiz yurttaşlarımızın, engellilerin yaşam dünyalarını hissedebilmeleri, takip edebilmeli, gözlemleyebilmeli. Onlara acıyarak değil, kendilerinden biri gibi görebilmeleri gerekir. Bu tip günlerde de bu duyguyu hissettirmeye çalışıyoruz. Bugün, kendisini engelsiz görenlerin eğitimine yönelik bir gün. Belediyemizin faaliyetlerine devam ettiği şu an içinde olduğumuz alan gibi, Otizm Parkımız, Down Kafemiz, Engelsiz Yaşam Parkımız ve Sağır Kafemiz var. Daha önceki dönem tarafından yapılmış ve sürdürülmüş hizmetler. Onlara teşekkür ediyoruz. Biz de bu hizmetleri geliştirmeye ve sürdürmeye devam ediyoruz' diye konuştu.

'Atakum, çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak' 

Atakum'da daha nitelikli, daha geniş alanlı ve engelli kesimlerin tümünü içine alabilecek bir engelsiz yaşam alanı oluşturmaya çalıştıklarını kaydeden Başkan Deveci şunları söyledi:
'Şu anda bu konuda plan ve proje çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönemde bunlar tek tek Türkiye'nin gündemine girecek. Şehrimizin de sorunları var. Özellikle ulaşım ve yaya kaldırımları konusunda bu konuların bir bir aşılması gerekiyor. Şehri yeniden planlıyoruz. Gücümüz yettikçe, planlayabildikçe ve kentin ihtiyaçlarını hissettikçe, bütçemize göre bu sorunlarımızı aşmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki beş yılın sonunda Atakum, çağdaş, modern ve engelsiz bir kent olacak. Akıllı ve kendi kendine yeten bir kent olacak. Kendi kendini yöneten ve sürdürebilir bir kent olacak. Sürdürülebilir kentin içinde bu saydığımız sorunların tümü çözülmüş olacak.'

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Seksenler dizisindeki Samsunspor diyaloğu duygulandırdıSAMSUN HABER
Seksenler dizisindeki Samsunspor diyaloğu duygulandırdı
Samsun Valisi Kaymak: 'Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır'SAMSUN HABER
Samsun Valisi Kaymak: 'Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır'
Salon Okçuluk Türkiye Kupası Samsun'da başladıSAMSUN HABER
Salon Okçuluk Türkiye Kupası Samsun'da başladı
Nikah başvuruları azaldıSAMSUN HABER
Nikah başvuruları azaldı

EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR TARAFTARINA MÜJDE SAMSUNSPOR TARAFTARINA MÜJDEBaba oğul birlikte silahlı saldırı düzenledi 4 yaralı Baba oğul birlikte silahlı saldırı düzenledi 4 yaralıAv. Tufan Akcagöz..HALK BANKASINI TURGUT DOLANDIRDI! Av. Tufan Akcagöz..HALK BANKASINI TURGUT DOLANDIRDI!11 Aralık Çarşamba Samsun ve ilçeleri hava durumu, Samsun'da bugün hava nasıl? 11 Aralık Çarşamba Samsun ve ilçeleri hava durumu, Samsun'da bugün hava nasıl?Samsun Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor iddiası Samsun Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor iddiasıSamsunspor Divan Kurulu'ndan açıklama! Samsunspor Divan Kurulu'ndan açıklama!Muhtar Mustafa Eyüpoğlu:' Aldığımız parayı hak etmiyoruz' Muhtar Mustafa Eyüpoğlu:' Aldığımız parayı hak etmiyoruz'Üniversite mezunu genç kız kaz yetiştiricisi oldu Üniversite mezunu genç kız kaz yetiştiricisi olduSamsunspor, 1922 Konyaspor'a bileniyor Samsunspor, 1922 Konyaspor'a bileniyorSamsun'da cezaevi firarisine tutuklama Samsun'da cezaevi firarisine tutuklama
SIRADAKİ HABER