HaberlerSamsunİşaret dili ile Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiler

İşaret dili ile Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiler - Samsun Haberleri

Samsun'da İlkadım ilçesinde açılan kurslarda işitme engelliler, işaret dili ile Kur'an-ı Kerim okuma mutluluğunu yaşıyor. Açılan kurslar hakkında bilgi veren İlkadım İlçe Müftüsü Seyfullah Çakır, 'Bütün engellilerin karşısına çıkan engelleri engel tanımaz bir şekilde aşmasını diliyorum' dedi.

+
-
İşaret dili ile Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendiler

Samsun'da işitme engellilere yönelik açılan Kur'an-ı Kerim kurslarına 8 işitme engelli kursiyer katılarak işaret dili ile Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi. İlkadım İlçe Müftülüğü tarafından işitme engelli bireylerin Kur'an-Kerim okumayı öğrenmesi için 2 ayrı kurs açtı. Kızılcıkdibi Camisi'nde açılan kursta 6 erkek eğitim alırken Ulugazi Mahallesi Kız Kur'an Kursu'nda ise 2 kadın kursiyer katıldı. Kurslarda işaret dili ile Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenen kursiyerler kutsal kitabı öğrenmek için bir engel olmadığını gösterdi.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli bireylere kolaylıklar dilediğini belirten İlkadım İlçe Müftüsü Seyfullah Çakır, 'Bütün engellilerin karşısına çıkan engelleri engel tanımaz bir şekilde aşmasını diliyorum. Bizler de açtığımız Kur'an-ı Kerim kurslarımızda hayatın bir gereği olarak eğitim öğretim döneminde gerek tefsir, hadis, fıkıh gerekse siyer ve Kur'an dersleri adı altında engellilerimizin Kur'an-ı Kerim-i okumak ve anlamalarına vesile oluyoruz. Ayrıca cami ve ibadethanelerimizi engelli bireyler için erişilebilir hale getirmek için de çalışıyoruz' şeklinde konuştu.
Ulugazi Mahallesi Kız Kur'an Kursu'nda 2 işitme engelli ve bir bedensel engelli bireye işaret dili ile eğitim verdiğini söyleyen Kur'an kursu öğreticisi Rukiye Boz yaptığı işten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Yapılan eğitim hakkında bilgi veren Boz, 'Öğrencilerin talebi doğrultusunda açılan kurslarımızda ilk olarak cüz eğitimi ile başlıyoruz ve Kur'an-Kerim'deki her bir harfi işaret dili ile öğreniyorlar' diye konuştu.
İşitme engelli öğrencilerden Burcu ise 'Kur'an-ı Kerim öğrenmek zor olmadı. Önceden bilmiyordum burada aldığım kurslar sonrasında kolayca öğrendim' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da şaşırtan olay!SAMSUN HABER
Samsun'da şaşırtan olay!
Silahla yaralamaya bir tutuklamaSAMSUN HABER
Silahla yaralamaya bir tutuklama
Samsun'da suç makinesi adam öyle bir yere saklandı ki! Ekipler şaşkına döndüSAMSUN HABER
Samsun'da suç makinesi adam öyle bir yere saklandı ki! Ekipler şaşkına döndü
Bazanın içine saklandı, yakalanmaktan kurtulamadıSAMSUN HABER
Bazanın içine saklandı, yakalanmaktan kurtulamadı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı anlatım Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı anlatımSamsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor Yeni Çorumspor maçı canlı yayın nasıl izlerim?Samsunspor Yeni Çorumspor maç özeti Samsunspor Yeni Çorumspor maç özetiSamsunspor maçında Yeni Çorumspor lehine verilen penaltı pozisyonu! Samsunspor maçında Yeni Çorumspor lehine verilen penaltı pozisyonu!Samsunspor Yeni Çorumspor maçında olaylar çıktı! Samsunspor Yeni Çorumspor maçında olaylar çıktı!Samsunspor taraftarına insanlık dışı muamele Samsunspor taraftarına insanlık dışı muameleSamsunspor, Çorum Karşısında Samsunspor, Çorum KarşısındaMaça alınmayan Samsunspor taraftarı canını hiçe saydı Maça alınmayan Samsunspor taraftarı canını hiçe saydıSamsunspor'un Muhtemel 11'i Samsunspor'un Muhtemel 11'iTFF 2. Lig: Yeni Çorumspor: 2 - Yılport Samsunspor: 1 TFF 2. Lig: Yeni Çorumspor: 2 - Yılport Samsunspor: 1
SIRADAKİ HABER