HaberlerGiresunGiresun'da Tabiat Parkları ziyaretçi sayısında rekor kırdı

Giresun'da Tabiat Parkları ziyaretçi sayısında rekor kırdı - Giresun Haberleri

Giresun'da Tabiat Parkları ve Giresun Kalesi'ni ziyaret eden turist sayısının geçen yıla göre arttığı, Giresun Adası'na giden ziyaretçi sayısının ise düştüğü açıklandı.

+
-
Giresun'da Tabiat Parkları ziyaretçi sayısında rekor kırdı

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği'nin Olağan Meclis Toplantısı, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.
Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Turizm Altyapı Hizmet Birliğince 2018 yılı içinde yapılan faaliyetleri, projeleri ve eylem planı görüşülürken, yapılan ziyaretçi istatistik verileri de değerlendirildi.
Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığındaki GİRTAB Meclisine brifing veren GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner, destinasyon odaklı yerine rota odaklı pazarlamanın Giresun turizmine daha fazla katkı sağlayacağını ifade etti.
GİRTAB Müdürü Uzuner, 'Turizm eylem planında 24 ana başlıkta 110 eylem bulunmakta olup, bu eylemlerden 63 tanesi birliğimiz sorumluluk alanı içerisindedir. Mevcut Turizm Eylem Planında birliğimiz üzerine düşen başlıkların yüzde 68'ini gerçekleştirmiştir. Destinasyon odaklı yerine rota odaklı pazarlama şehrimize kazandıracaktır' dedi.
Giresun'da 2014 öncesi ve 2018 yılları arasında en fazla ziyaret edilen yerlerle ilgili de bilgi veren Uzuner, 'İlimizde Kuzalan, Yedideğirmenler, Mavigöl gibi Tabiat Parklarını 2014 yılında 817 kişi ziyaret ederken bu rakam 2018 yılında yüzde 19 bin artarak 157 bin 790 kişiye ulaşmıştır. Giresun'un en çok ziyaret edilen turizm alanlarından biri olan Giresun Kalesi'ne ise 2014 yılında 8 tur otobüsü gelirken 2018 yılında ise bu rakam 726 tur otobüsüne yükselmiştir. Giresun Adası'nın ise 2015 yılında 27 bin ziyaretçi bulunurken bu rakam 2018 yılında 14 bine düşmüştür' bilgisini verdi.
Giresun'un, yayla, deniz ve kültürel yönden zengin bir turizm potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Vali Sarıfakıoğulları, Giresun'un bölgede turizm merkezi olabilmesi için tüm kurumların, ortaya koyacakları projelerle birlikte işbirliği içinde çalışmasının önemine değindi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Trabzon'da hastane dönüşünde kaza: 1 ölü, 2 yaralıGÜNDEM
Trabzon'da hastane dönüşünde kaza: 1 ölü, 2 yaralı
Şehit Emrah Şahin'in adı hatıra ormanı ile yaşayacakGÜNDEM
Şehit Emrah Şahin'in adı hatıra ormanı ile yaşayacak
Ordu'da okul çevrelerinde sıkı kontrolGÜNDEM
Ordu'da okul çevrelerinde sıkı kontrol
Kaygan yol kazaya neden olduGÜNDEM
Kaygan yol kazaya neden oldu

EN ÇOK OKUNANLAR

Yüksel Yıldırım talimat verdi! Samsunsporlu taraftara büyük jest Yüksel Yıldırım talimat verdi! Samsunsporlu taraftara büyük jestSamsun fındık fiyatları ne kadar? 12 Aralık Perşembe güncel fındık fiyatları Samsun fındık fiyatları ne kadar? 12 Aralık Perşembe güncel fındık fiyatlarıSamsun'da kaza! Sebze yüklü kamyonet ile dolmuş çarpıştı Samsun'da kaza! Sebze yüklü kamyonet ile dolmuş çarpıştıSamsun'da pes dedirten koca dehşeti! Eşinin aracını ateşe verdi Samsun'da pes dedirten koca dehşeti! Eşinin aracını ateşe verdiSamsunspor'da 10 takımı geride bıraktılar Samsunspor'da 10 takımı geride bıraktılarMeteoroloji'den kar uyarısı! Meteoroloji'den kar uyarısı!Samsunspor- 1922 Konyaspor saat kaçta, hangi kanalda? Canlı yayın var mı? Samsunspor- 1922 Konyaspor saat kaçta, hangi kanalda? Canlı yayın var mı?Ertuğrul Sağlam müjdeyi verdi! Yeni oyuncular geliyor Ertuğrul Sağlam müjdeyi verdi! Yeni oyuncular geliyorErtuğrul Sağlam: 'Koşarken düşen oyuncuya penaltı veren hakem görmedim' Ertuğrul Sağlam: 'Koşarken düşen oyuncuya penaltı veren hakem görmedim'Samsun polisi göz açtırmıyor! Çok sayıda gözaltı Samsun polisi göz açtırmıyor! Çok sayıda gözaltı
SIRADAKİ HABER