HaberlerDiyarbakırŞehit aileleri ve gazilerden CHP'ye tepki

Şehit aileleri ve gazilerden CHP'ye tepki - Diyarbakır Haberleri

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, CHP Genel Başkanı ve bazı CHP'li vekillere, sürekli şehitler ve gaziler üzerinden siyaset yaparak şehit aileleri ve gazileri üzdüğünü belirterek tepki gösterdi.

+
-
Şehit aileleri ve gazilerden CHP'ye tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı CHP milletvekilleri sürekli şehitler ve gaziler üzerinden siyaset yaparak şehit aileleri ve gazileri üzdüğünü söyledi. Sözen ve Gündüz ortak bir basın açıklaması yaparak bu duruma tepki gösterdi. Yapılan ortak basın açıklamasında, '15 Temmuzdan sonra şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için başlatılan yardım kampanyasından toplanan paraların nerede olduğunu, KHK ile kurulan şehit gazi vakfının adresini bulamadıklarını, vakfın nerede olduğu yönünde hükümet yetkililerine sorular sormaktadırlar. Biz şehit aileleri ve gaziler CHP'ye böyle bir görev vermedik, bizim adımıza bu soruları sorma yetkisi vermedik. HDP ile kol kola yürüyen CHP'nin, 15 Temmuz hain alçak darbesine tiyatro diyen CHP Genel Başkanının, her ortamda FETÖ'cüleri ve PKK'lıları savunan CHP milletvekillerinin biz şehit ailelerini ve gazileri savunmasını istemiyoruz. Çünkü biz şehit aileleri ve gazileri için paradan çok daha değerli, maddiyatla ölçülemez mukaddes değerlerimiz vardır. CHP bizim için toplanan paraların nerede olduğunu araştırarak bize şirin görünme çabası içerisindedir. CHP bilmelidir ki, FETÖ ile PKK ile PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile arasına mesafe koymadıkça biz şehit ailelerinin ve gazilerimizin ismini ağzına alarak kirletmesini istemiyoruz. CHP, HDP ile kol kola yürüyerek, 15 Temmuz darbesine tiyatro diyerek, CHP'li vekiller PKK'lıların mezarlarına giderek şehitlerimizin aziz hatıralarına saygısızlık etmiştir. Allah'a şükürler olsun ki biz şehit ailelerimizin ve gazilerimizin haklarını savuna bilecek güçteki sivil toplum örgütleriyiz. Bizim CHP'nin yardımına, savunmasına ihtiyacımız yoktur. Biz kurulan vakıfla ilgili, vakıfta toplanan yardımlarla ilgili devlet büyüklerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bize konuyla ilgili olarak sürekli bilgi verilmektedir. Bizim CHP'den tek beklentimiz şehitlerimizin adını, gazilerimizin adını ağzına almasın' denildi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Trabzonspor, Basel maçı hazırlıklarını tamamladıGÜNDEM
Trabzonspor, Basel maçı hazırlıklarını tamamladı
Kontrolden çıkan tır devrildi: 1 yaralıGÜNDEM
Kontrolden çıkan tır devrildi: 1 yaralı
Giresun'da uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltıGÜNDEM
Giresun'da uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı
Kazayla annesini vuran genç polis serbest kaldıGÜNDEM
Kazayla annesini vuran genç polis serbest kaldı

EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR TARAFTARINA MÜJDE SAMSUNSPOR TARAFTARINA MÜJDEBaba oğul birlikte silahlı saldırı düzenledi 4 yaralı Baba oğul birlikte silahlı saldırı düzenledi 4 yaralıAv. Tufan Akcagöz..HALK BANKASINI TURGUT DOLANDIRDI! Av. Tufan Akcagöz..HALK BANKASINI TURGUT DOLANDIRDI!11 Aralık Çarşamba Samsun ve ilçeleri hava durumu, Samsun'da bugün hava nasıl? 11 Aralık Çarşamba Samsun ve ilçeleri hava durumu, Samsun'da bugün hava nasıl?Samsun Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor iddiası Samsun Çiftlik Caddesi trafiğe açılıyor iddiasıSamsunspor Divan Kurulu'ndan açıklama! Samsunspor Divan Kurulu'ndan açıklama!Muhtar Mustafa Eyüpoğlu:' Aldığımız parayı hak etmiyoruz' Muhtar Mustafa Eyüpoğlu:' Aldığımız parayı hak etmiyoruz'Üniversite mezunu genç kız kaz yetiştiricisi oldu Üniversite mezunu genç kız kaz yetiştiricisi olduSamsunspor, 1922 Konyaspor'a bileniyor Samsunspor, 1922 Konyaspor'a bileniyorSamsun'da cezaevi firarisine tutuklama Samsun'da cezaevi firarisine tutuklama
SIRADAKİ HABER