SON DAKİKA

Samsunlu asker hayatını kaybetti
<>
HaberlerYağmurAman dikkat geliyor! Meteoroloji uyardı

Aman dikkat geliyor! Meteoroloji uyardı - Yağmur Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceğinin tahmin edildiğini söyledi.

+
-
Aman dikkat geliyor! Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun , yaptığı açıklamada, "Yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistem lerin etkisine gireceği tahmin ediliyor" dedi.

Gava sıcaklığının, uzun süredir ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini belirten Coşkun, yazılı açıklamasında, yağışlı sistemlerin etkisiyle, sıcaklıkların cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşeceğini kaydetti.

CUMA VE PAZARTESİ YAĞIŞLI SİSTEMLER GELİYOR 

Cuma ve pazartesi günleri yağışlı sistemlerin Türkiye'ye giriş yapacağının altını çizen Volkan Mutlu Coşkun, "22 Kasım cuma ve 23 Kasım cumartesi günleri Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde görülecek yağışların 24 Kasım pazar günü etkisini kaybetmesi bekleniyor. 25 Kasım pazartesiden itibaren ise Orta Akdeniz üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve cephe sistemlerinin etkisiyle ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği ve bu yağışların yurdun büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor" ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER