HaberlerBalıkesirÖlümünün 81. yılında Atatürk Havran'da anıldı

Ölümünün 81. yılında Atatürk Havran'da anıldı - Balıkesir Haberleri

Balıkesir'in Havran ilçesinde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde gerçekleştirilen törenlerle anıldı.

+
-
Ölümünün 81. yılında Atatürk Havran'da anıldı

saat 09:00 da 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda Atatürk Anıtına kaymakamlık ve belediye başkanlığı makamı çelenklerinin sunulması başlayan tören, Havran Kaymakamı Şeref Aydın ve Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, kurum amirleri, vatandaşların ve öğrencilerin katılımıyla saatler 09:05'i gösterdiğinde iki dakikalık saygı duruşuyla devam etti.
Saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı'nın söylenmesiyle çelenk sunma programı sona ererek Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu anma programına geçildi.
Havran Kültür Merkezindeki programda saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Muzaffer Leman Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Kazım Koç tarafından yapılmasıyla devam etti. Okul öğrencilerinin okudukları şiirlerin yanı sıra, Atatürk Kronolojisinden derlemeler seslendirildi. 'Atatürk ve Yaşlı Kadın' adlı canlandırma ile devam eden programda okul bünyesinde bulunan ana sınıfı 3 ve 5 yaş öğrencilerinin sergilemiş oldukları gösteriler büyük beğeni aldı.
Atatürk'ün sevdiği türkülere yer verilen bölümde; Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni Arife Aydın ve Bilişim Teknolojiler Öğretmeni Ali Ercan, Tepeoba İlkokulunda görevli Adem Delibay'ın çalmış olduğu saz eşliğinde Çalın Davulları(Rumeli Türküsü), Bülbülüm Altın Kafeste(Selanik Türküsü) ve Çökertme(Muğla Türküsü) isimli türküleri seslendirdiler. Çökertme türküsünde Halk Oyunları Eğitmeni Vural Çakır'ın zeybek gösterisi ile eşlik etmesi salonda alkış aldı.
İlçe çapında 10 Kasım ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ortaokullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Havran Kaymakamı Şeref Aydın, liseler arası şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ise ödüllerinin Başkanı Emin Ersoy tarafından verilmesinin ardından program sona erdi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ordu'da evsizler için otel kiralandıGÜNDEM
Ordu'da evsizler için otel kiralandı
Yine siyanürle toplu intihar!GÜNDEM
Yine siyanürle toplu intihar!
Finlandiya eğitim sistemi Anadolu Üniversitesinde konuşulduGÜNDEM
Finlandiya eğitim sistemi Anadolu Üniversitesinde konuşuldu
21 yerinden bıçaklanan kadın, eski eşinin mahkemede 'Onu hala seviyorum' sözleriGÜNDEM
21 yerinden bıçaklanan kadın, eski eşinin mahkemede 'Onu hala seviyorum' sözleri

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar? 15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar?15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar? 15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumu 15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyor Samsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyorMuradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUM Muradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUMSamsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildi Samsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildi15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor? 15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor?15 Kasım Cuma Samsun nöbetçi eczaneler 15 Kasım Cuma Samsun nöbetçi eczanelerKaradeniz'de PKK operasyonu! Karadeniz'de PKK operasyonu!Milli Takım Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takım Avrupa Şampiyonası'nda
SIRADAKİ HABER