Haberler10 KasımSamsun'da hayat durdu

Samsun'da hayat durdu - 10 Kasım Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81'inci yıl dönümünde Samsun'da düzenlenen törenlerle anıldı.

+
-
Samsun'da hayat durdu

Atatürk’ün hayatını kaybettiği saat 09.05’te çalan siren sesiyle beraber şehirde hayat durdu, herkes işini bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Samsun’da '10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü' nedeniyle ilk tören merkez İlkadım ilçesinde Atatürk Anıtı önünde düzenlendi.

Vali Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, anıta çelenk sundu.

Daha sonra çalınan sirenin ardından şehirde adeta hayat durdu. Şoförler, trafikteki araçlarını durdurarak saygı duruşunda bulundu.
Gündelik hayatını sürdüren esnaflar ve vatandaşlar da ataya saygı duruşunda bulundu.

Anıt Şeref Defterini imzaladıktan sonra konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, “Kurtuluş Mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a 100. yıl dönümünü andığımız bu dönemde bize işaret etiğiniz muasır medeniyeler seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz.

Dahili ve harici düşmanlara rağmen milletimizin ortak eseri olan cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakarlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir” dedi.

Yoğun bir katılımla başlayan Atatürk’ü anma törenleri anıtın ardından Atatürk Kültür Merkezi’ndeki programlar ile devam eti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'dan Süleyman Soylu'ya ziyaretSAMSUN HABER
Samsun'dan Süleyman Soylu'ya ziyaret
İlkadım'da milli sevinçSAMSUN HABER
İlkadım'da milli sevinç
Samsun'un iki ilçesi daha doğalgaza kavuşacakSAMSUN HABER
Samsun'un iki ilçesi daha doğalgaza kavuşacak
TRSM çalışanlarına yönelik Psiko-Eğitim Uygulama ModülüSAMSUN HABER
TRSM çalışanlarına yönelik Psiko-Eğitim Uygulama Modülü

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar? 15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar?15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar? 15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumu 15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsunspor'da bir istifa daha! Samsunspor'da bir istifa daha!Samsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyor Samsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyorMuradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUM Muradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUMSamsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildi Samsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildiYine siyanürle toplu intihar! Yine siyanürle toplu intihar!15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor? 15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor?Karadeniz'de PKK operasyonu! Karadeniz'de PKK operasyonu!
SIRADAKİ HABER