HaberlerMardinUcuz diye satmadıkları soğanlar filizlendi

Ucuz diye satmadıkları soğanlar filizlendi - Mardin Haberleri

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Şenyuva köyünde çiftçilerin, fiyatlarının düşük olması nedeniyle satmayıp beklettikleri soğanlar filizlenmeye başladı. Yüksek maliyet dolayısıyla zarar ettiklerini kaydeden çiftçiler, yetkililerden yardım bekliyor.

+
-
Ucuz diye satmadıkları soğanlar filizlendi

Şenyuva köyü sakinleri, soğan fiyatlarının düşmesi nedeniyle ektikleri ürünleri bekletmeye başladı. Sadece 70 bin lira mazot parası verdiklerini kaydeden çiftçiler, ellerinden çıkarmamaları durumunda soğanların çöpe atılacağını söyledi. Çiftçilerden Neytullah Abi, soğan fiyatlarının çok düşük olduğunu belirterek çiftçilerin ürün ekmeme durumuna geldiğini söyledi.
Çetin Abi ise, kendilerinin her sene soğan ektiğini kaydederek, 'Soğanları hiçbir zaman yüksek fiyatta vermedik. Birçok defa soğanlarımız torbalarda küflendi, hepsini çöpe attık. Bu sene de fiyatların yükselmesini bekliyoruz, gittikçe fiyatlar dahada düşüyor. Birkaç gün içinde satılmazsa hepsi çöpe gider. Yetkililer bir an önce buna bir çözüm bulmalı, çiftçiler artık bir ürün ekemiyor. Bu sezon sadece 70 bin lira mazot parasını verdik, gübre, elektrik, tarım ilaçları aynı şekilde. Şu anda kendimiz için değil mazot, gübre ve elektrik faturası için çalışıyoruz' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Serkan Koçak: ''Yazılım ve teknoloji anlamında çalışacak eleman bulamıyoruz''EKONOMİ
Serkan Koçak: ''Yazılım ve teknoloji anlamında çalışacak eleman bulamıyoruz''
Kahramanmaraş'ta 187 bin 783 dekar tarım arazisi sulandıEKONOMİ
Kahramanmaraş'ta 187 bin 783 dekar tarım arazisi sulandı
Türkiye'nin ilk karabuğday un ve bulgur tesisi Gümüşhane'de üretime başladıEKONOMİ
Türkiye'nin ilk karabuğday un ve bulgur tesisi Gümüşhane'de üretime başladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İTO Meclisi'ne konuk olduEKONOMİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İTO Meclisi'ne konuk oldu

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar? 15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar?15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar? 15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumu 15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyor Samsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyorMuradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUM Muradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUMSamsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildi Samsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildi15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor? 15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor?Karadeniz'de PKK operasyonu! Karadeniz'de PKK operasyonu!15 Kasım Cuma Samsun nöbetçi eczaneler 15 Kasım Cuma Samsun nöbetçi eczanelerMilli Takım Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takım Avrupa Şampiyonası'nda
SIRADAKİ HABER