HaberlerAnkaraSporculardan sonra sanatçılardan da Mehmetçiğe selam

Sporculardan sonra sanatçılardan da Mehmetçiğe selam - Ankara Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Şefi Turgay Coşkun, konserlerinde Mehmetçiğe selam gönderiyor.

+
-
Sporculardan sonra sanatçılardan da Mehmetçiğe selam

Barış Pınarı Harekatı nedeniyle sosyal medyada başlatılan 'Mehmetçiğe selam gönder' kampanyası yoğun ilgi görüyor. A Milli Futbol Takımı futbolcuları ve çeşitli branşlardaki milli sporculardan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu Şefi Turgay Coşkun da konserlerinde Mehmetçiğe selam gönderiyor. Konserlerde asker selamı veren Coşkun'a seyirciler de ellerindeki Türk bayraklarıyla ve coşkulu alkışlarıyla eşlik ediyor.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Tiyatroları salonlarında konser verdiklerini ve turneler gerçekleştirdiklerini belirten Coşkun, konserlerin çok keyifli ve coşkulu geçtiğini söyledi. İlk olarak Atatürk'ü anma konserinde asker selamı veren Coşkun, verdiği sonraki konserlerde de asker selamı verme gereksinimi hissettiğini söyledi. Coşkun, 'Güney Azerbaycanlı besteci Huşeng Azeroğlu'nun bir eserini koromuzda seslendirdik. Bu parçanın sözlerinde bayrağımızı methedici, aynı zamanda askerimizi methedici çok güzel sözler vardı. Parçanın ritmik coşkusu, seyircinin alkışıyla beni çok etkiledi ve o an bütün orkestrayı ayağa kaldırıp arkama döndüm ve kendimi asker gibi hissedip selamımı verdim' diye konuştu.
Barış Pınarı Harekatı'ndaki Mehmetçiğe selam göndermenin kendisine onur ve gurur verdiğini belirten Coşkun, 'Buradan Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu ülke için vatani görevini yapan askerlerimizi bir kez daha saygıyla selamlıyorum. Bundan sonraki bütün konserlerimde de bu asker selamını vereceğim. Biz bu bayrağın çatısı altında yaşıyoruz. Bayrağımız dalgalanmazsa, milletimiz olmazsa biz ne yapacaktık? Biz kendi türkülerimizi söylemesek başka devletler kendi şarkılarını bize dinletirler. Biz bayrağımıza, kültürümüze sahip çıkacağız. Asker selamı vermeyi boynumun borcu olarak görüyorum' şeklinde konuştu.
Selam sonrasında salondaki seyircinin de çok etkilendiğini ifade eden Coşkun, 'Özellikle asker selamı verdiğim zaman alkışların sesi daha da yükselmeye başladı. Çok olumlu tepkiler aldım. Söz konusu vatan ve bayrak olunca insanların tepkileri çok daha coşkulu oluyor. Herkes çok memnun ayrıldı konserden ve teşekkür ettiler. Ben de bunun gururunu yaşıyorum. Böyle bir konseri yönetmek de benim için onur ve gurur verici. Biz de askerlerimizin her zaman yanındayız, bizim elimizde silahımız yok ama sazımız, sözümüz var. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Buradan saygı ve sevgilerimizi gönderiyoruz askerlerimize' dedi.
Coşkun, sporculardan sonra sanatçıları da asker selamı vermeye davet ettiğini söyledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Yağmur Çoban Madalyaya kulaç attıSPOR
Yağmur Çoban Madalyaya kulaç attı
Eyüpsultanlı vatandaşlar sporda buluştuSPOR
Eyüpsultanlı vatandaşlar sporda buluştu
Gediz Elektrik Basketbol Takımı, lösemili çocuklar için maske takarak farkındalıSPOR
Gediz Elektrik Basketbol Takımı, lösemili çocuklar için maske takarak farkındalı
A Milli Takım kadrosunda değişiklikSPOR
A Milli Takım kadrosunda değişiklik

EN ÇOK OKUNANLAR

15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar? 15 Kasım Samsun fındık fiyatları ne kadar?15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar? 15 Kasım Cuma Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumu 15 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyor Samsun'da bu apartmanın altından sokak geçiyorMuradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUM Muradiye Ergin'in kaleminden..HEPİMİZİN MİDESİNE DEVLETTEN BİR HORTUMSamsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildi Samsun'da organları bağışlanan genç toprağa verildi15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor? 15 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor?15 Kasım Cuma Samsun nöbetçi eczaneler 15 Kasım Cuma Samsun nöbetçi eczanelerKaradeniz'de PKK operasyonu! Karadeniz'de PKK operasyonu!Milli Takım Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takım Avrupa Şampiyonası'nda
SIRADAKİ HABER