HaberlerTokatTasarladığı logo ile Türk öğrenci birinci oldu

Tasarladığı logo ile Türk öğrenci birinci oldu - Tokat Haberleri

Türkiye, Yunanistan ve Romanya'dan 3 okul arasında yürütülen erasmus projesi logo yarışmasının birincisi Türk öğrenci oldu.

+
-
Tasarladığı logo ile Türk öğrenci birinci oldu

Tokat'ta, Erasmus okul değişimi ortaklıkları projesi kapsamında koordinatör okul olarak Plevne Anadolu Lisesi'nde 'Kitaplarımızı paylaşıyoruz, kültürümüzü şekillendiriyoruz' başlıklı 13 ay sürecek bir 'Kitap ve kültür' temalı proje başlatıldı. Proje sorumlusu Şehriban Yeşil, üç ortak ülkeden üçer adet seçilen logo resimlerini sosyal medyada isimsiz yayınlayarak anket üzerinden oylamaya sundu. Logo resmi yarışmasının birincisi Türkiyeyi temsil eden 11. sınıf öğrencisi Alperen İçmez olarak seçildi. Başarılı öğrenciye öğretmenleri tarafından kitap hediye edildi.
Yeşil, proje süresince Yunanistan ve Romanya'nın ortaklıkları ile her ay bir Türk, bir Yunan ve bir Rumen yazarın yada şairin çevrilmiş kitapları toplamda 3 kitap okunmakta olduğuna dikkat çekerek, 'Proje sayesinde öğrencilerin 10 günde bir kitap bitirme alışkanlığı kazanmasının yanı sıra kitaplar ve yazarlar hakkında daha bilinçli olmakta ve diğer kültürler ile kaynaşma şansı elde etmektedirler. Yapılan ve yapılacak etkinliklerin İngilizce sunulmasından dolayı da yabancı dili pratik etme şansını elde etmektedirler' diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Malatya'da trafik kazası: 1 yaralıGÜNDEM
Malatya'da trafik kazası: 1 yaralı
Akçakale'ye atılan roketle şehit olan vatandaş gözyaşlarıyla defnedildiGÜNDEM
Akçakale'ye atılan roketle şehit olan vatandaş gözyaşlarıyla defnedildi
5 ton hamsi festivalde dağıtıldıGÜNDEM
5 ton hamsi festivalde dağıtıldı
2 kişinin yaralandığı kazada sürücü kaçtıGÜNDEM
2 kişinin yaralandığı kazada sürücü kaçtı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ücretsiz canlı yayın Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ücretsiz canlı yayınSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı yayın nasıl izlerim? Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı yayın nasıl izlerim?Ertuğrul Sağlam'dan Samsunspor'a ilk hamle Ertuğrul Sağlam'dan Samsunspor'a ilk hamleSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı anlatım Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı canlı anlatımErtuğrul Sağlam Samsunspor maçını izliyor Ertuğrul Sağlam Samsunspor maçını izliyorSamsunspor Hekimoğlu Trabzon ilk yarı sonucu Samsunspor Hekimoğlu Trabzon ilk yarı sonucuNeslihan Hancıoğlu'ndan Samsunspor'a destek Neslihan Hancıoğlu'ndan Samsunspor'a destekSamsunspor Hekimoğlu TFK maç bilgileri Samsunspor Hekimoğlu TFK maç bilgileriSamsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ilk 11'i Samsunspor Hekimoğlu Trabzon maçı ilk 11'iSamsunspor Hekimoğlu Trabzon FK maçı muhtemel ilk 11'i Samsunspor Hekimoğlu Trabzon FK maçı muhtemel ilk 11'i
SIRADAKİ HABER