HaberlerGaziantepÜrdün ve Türkiye arasında ekonomik işbirliği gelişecek

Ürdün ve Türkiye arasında ekonomik işbirliği gelişecek - Gaziantep Haberleri

DEİK ve MÜSİAD Gaziantep Şubesinin organize ettiği organizasyonla Türkiye-Ürdün Ekonomik İşbirliği Toplantısı yapıldı. Toplantıda iki ülke arasında ekonomik iş birliği ve yatırımların geliştirilmesi kararlaştırıldı.

+
-
Ürdün ve Türkiye arasında ekonomik işbirliği gelişecek

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve MÜSİAD Gaziantep Şubesinin organize ettiği Türkiye-Ürdün Ekonomik İşbirliği Toplantısı Gaziantep'te yapıldı. MÜSİAD Gaziantep Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, Gaziantep ve ülke sanayisi, ihracatı ve yatırımları ile ilgili bilgi paylaştı. Gaziantep'in kültürel ve ekonomik açıdan her geçen gün yükselen bir ivmeye sahip olduğunun altını çizen Çelenk, komşu ülke Suriye'nin yeniden yapılanmasında da Gaziantep'e önemli görevler düşeceğine dikkat çekti.
Ürdünlü misafirler ve iş adamları, hem gösterilen ilgiden hem de bölgedeki ekonomik yapıdan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, Türk iş adamları ile birlikte ekonomik ilişkileri daha iyi bir noktaya çıkarmak istediklerini ifade etti.
Türkiye ve bölge ekonomisi ile ilgili detaylı bilgilerin de verildiği toplantıda iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesi yönünde ortak karar alındı.
Program sonunda Ürdünlü misafirlere MÜSİAD Başkanı Çelenk tarafından çeşitli hediyeler verildi.
Toplantıya Ürdünlü İş Adamları Derneği Genel Sekreteri Abdul Halim Abdin, Derneğin Genel Direktörü Tarıg Hijazi, Ürdün Avrupa İş Derneği Başkanı Jamal Badran, Türkiye'nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz, Türkiye-Ürdün İş Konseyi Başkanı Ömer Faruk Akbal, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Koordinatörü Muhammed Ammash, MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, Ürdünlü ve Türk sanayici, iş adamı, ekonomik platform ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Vestel'e 'En İyi Ar-Ge Merkezi' ödülüEKONOMİ
Vestel'e 'En İyi Ar-Ge Merkezi' ödülü
Vali Demirtaş, İmamoğlu'nda muz seralarını incelediEKONOMİ
Vali Demirtaş, İmamoğlu'nda muz seralarını inceledi
ESO'da mobilya sanayicileri bir araya geldiEKONOMİ
ESO'da mobilya sanayicileri bir araya geldi
İzmit Belediyesi'nden madeni yağ alım ihalesiEKONOMİ
İzmit Belediyesi'nden madeni yağ alım ihalesi

EN ÇOK OKUNANLAR

19 Kasım fındık fiyatları, İl il fındık fiyatları listesi 19 Kasım fındık fiyatları, İl il fındık fiyatları listesi19 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor? 19 Kasım Samsun'da Namaz saatleri, Ezan kaçta okunuyor?19 Kasım Salı altın fiyatları son durum? Samsun'da altın ne kadar? 19 Kasım Salı altın fiyatları son durum? Samsun'da altın ne kadar?19 Kasım Salı Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar? 19 Kasım Salı Samsun'da Dolar ve Euro ne kadar?Samsunspor ve Ertuğrul Sağlam İçin Bir Fotoğrafın Hikâyesi Samsunspor ve Ertuğrul Sağlam İçin Bir Fotoğrafın Hikâyesi19 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumu 19 Kasım Samsun ve ilçeleri hava durumuErtuğrul Sağlam imzayı atıyor! Samsunsonhaber'den canlı yayınlanacak Ertuğrul Sağlam imzayı atıyor! Samsunsonhaber'den canlı yayınlanacak'Samsunspor Türkiye Şampiyonu olma yolunda' 'Samsunspor Türkiye Şampiyonu olma yolunda'Samsun Valiliği uyardı ceza geliyor! Son gün 1 Aralık Samsun Valiliği uyardı ceza geliyor! Son gün 1 AralıkSamsunspor'un kalesi deplasmana kapalı Samsunspor'un kalesi deplasmana kapalı
SIRADAKİ HABER