HaberlerEkonomiİş kurmak isteyene büyük müjde!

İş kurmak isteyene büyük müjde! - Ekonomi Haberleri

Hükümet, girişimcilerin önünü açmak, üretim ekonomisindeki verimi artırmak için projeler sunmaya devam ediyor..

+
-
İş kurmak isteyene büyük müjde!

Girişimci kadınların sayısını artırmak için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın her konuşmasında yinelediği, 'kadınların çalışma hayatına katılımı' büyük önem taşıyor. Bu kapsamda kadınlara birçok ödenek ile teşvik sağlanıyor. Bunlardan biri de faizsiz kredi... 15 bin TL faizsiz kredi imkanı sağlnan kadın girişimcilerin fikri beğenilirse, kredi hibe ediliyor. Üstelik geri ödemede de kolaylıklar var.

Krediden yararlanabilmek için, hazırlanan projeyle birlikte, bulunulan ilçedeki kaymakamlıklarda yer alan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ofisine başvurmak yeterli. Proje uygun bulunursa, 15 bin liraya varan faizsiz kredi desteği sağlanıyor.


Destek kapsamında, kırsal alanda meyvecilik projelerinde kredi geri ödemesi 11 yıl olarak belirlendi. Meyvecilik projeleri için destek alan bir kişi, borcunu ilk 5 yıl ödemesiz, sonraki 6 yıl 6 eşit taksitler halinde ödeyecek.

Verilen desteklerde başarılı görülen projelerin son bir yıllık geri ödemesi de hibe edilecek. Başarı kriterleri arasında, açılan işyerinde, en az 2 kadının da istihdam edilmiş olması ve ödemelerin düzenli yapılması var.


- Faizsiz kredi desteğinden şu şartları taşıyanlar yararlanabiliyor:


- Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmamak ve bu kuruluşlardan aylık gelir almamak.

- İşin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olmak.

- Fon kaynaklarıyla desteklenen gelir getirici projelerden faydalanmamış olmak.

- Aktif esnaf olmamak.

- Bankadan kredi alamıyor olmak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER