SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da hakim gözaltına alındı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da yağışlar ne kadar sürecek?

Samsun'da yağışlar ne kadar sürecek?

Samsun'da 2 gündür aralıksız olarak etkili olan sağanak nedeniyle metrekareye 52,8 kilo yağış düştü.

+
-
Samsun'da yağışlar ne kadar sürecek?
Samsun'da yağışlar ne kadar sürecek?

Samsun Haber: Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü nden alınan bilgilere göre, Samsun'a 30 Ekim saat 09.00'dan 31 Ekim saat 09.00'a kadar metrekareye 52,8 kilo yağış düştü.

31 Ekim saat 09.00'dan 1 Kasım saat 09.00'a kadar ise metrekareye toplam 26,1 kilo yağış düştü. 31 Ekim'de en fazla yağmur Atakum 'a düşerken, 1 Kasım'da da en fazla yağış Atakum, İlkadım  ve Çarşamba ilçelerine düştü.

Şiddetli yağışlar nedeniyle Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarılarda, 'Yapılan son değerlendirmelere göre; Samsun, Ordu ve Sinop çevrelerinde beklenen yağışların kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir' denildi.

Samsun'da kuvvetli sağanağın pazar gününe kadar devam etmesi bekleniyor. 1 Kasım'da kuvvetli sağanak yağış, 2 Kasım Cumartesi günü sağanak yağış beklenirken 3 Kasım Pazar günü ise sıcaklıkların 6 derece birden artarak 18 dereceye yükselmesi ve az parçalı bulutlu bir havanın olması bekleniyor.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER