SON DAKİKA

Samsun'da bankada çalışan onlarca kişi karantinaya alındı
<>
HaberlerİzmirMobilyacı çırağıydı, dünya 4'üncüsü oldu

Mobilyacı çırağıydı, dünya 4'üncüsü oldu - İzmir Haberleri

İzmir'de daha önce mobilyacı çıraklığı yapan vücut geliştirme sporcusu Burak Temel, Sırbistan'da düzenlenen şampiyonada dünya 4'üncüsü oldu.

+
-
Mobilyacı çırağıydı, dünya 4'üncüsü oldu

Karabağlar ilçesinde yaşayan ve mobilyacı olan babasının yanında çalışan 24 yaşındaki Burak Temel, merak saldığı vücut geliştirme sporunda Sırbistan'da düzenlenen şampiyonada dünya 4'üncüsü oldu. Şampiyonada Büyük Erkekler +100 Kilo Ağır Siklet kategorisinde yarışan Burak Temel, dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan 14 sporcu arasından 4'üncülük başarısı göstererek madalyaya ulaştı.

Madalyasını Mehmetçik'e adadı
Daha önce 2016 yılında dünya sekizinciliği, Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye ikinciliği bulunan Burak Temel, kazandığı madalyanın ardından asker selamı vererek madalyasını Mehmetçik'e adadı. Temel, 2016 yılında Dominik Cumhuriyeti'nde düzenlenen dünya şampiyonasında elde ettiği elde ettiği sekizinciliği geliştirdiği için mutlu olduğunu söyleyerek, '3 yıldır bu şampiyona için çalıştım. Dünya 4'üncülüğü nasip oldu. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER