SON DAKİKA

Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camilerin listesi
<>
HaberlerSamsunSamsun'da hobiler mesleğe dönüşüyor

Samsun'da hobiler mesleğe dönüşüyor - Samsun Haberleri

İlkadım'da meslek edindirme ve hobi kurs kayıtları büyük ilgi görüyor.

+
-
Samsun'da hobiler mesleğe dönüşüyor

Samsun Haber: İlkadım Belediyesi  ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğinde açılacak yeni dönem kursları İlkadımlılar tarafından büyük bir ilgi görüyor.

Yeni dönem kurs kayıtlarının başlaması ile birlikte vatandaşların yoğun başvuruları sevindirdi. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş 'ın büyük bir önem ile hassasiyet gösterdiği kurslardan özellikle kadınlar ve gençler faydalanarak hem el becerilerini arttırma hem de aile ekonomilerine katkı sağlama şansı bulacaklar.

Her yaşa ve ilgiye uygun branşlar 

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Kültür Merkezlerinde, cam süsleme sanatından kumaş ve iplikten abiye dilimine, filografi sanatından rölyef kurslarına kadar birçok branşta hobi ve meslek edindirme kursları hayat bulacak. Her yaştan vatandaşın kendi yeteneği ve talebine uygun bir branş seçebileceği kadar geniş bir yelpazede hizmet verecek kurslarda 110'u aşkın usta öğretici ve eğitmen hizmet verecek. Bir yandan hobi amaçlı kurslar devam ederken bir yandan da meslek edindirmeye yönelik kurslar hem İlkadımlı hem de Samsunlu vatandaşların hizmetinde olacak. Eğitim hayatına devam eden öğrenciler için de okul derslerine destek ve sınavlara hazırlık amaçlı kurslar devam edecek.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER