HaberlerİşkurİŞKUR'dan annelere 2 bin 400 TL maaş!

İŞKUR'dan annelere 2 bin 400 TL maaş! - İşkur Haberleri

İstihdam yaratmaya devam eden İŞKUR'dan annelere 2400 TL destek geliyor.

+
-
İŞKUR'dan annelere 2 bin 400 TL maaş!

İstihdam ı artırmak isteyen ve çocuğu olan kadınların iş hayatına katılmasını hedefleyen İŞKUR 'dan annelere büyük destek geliyor.

Hazırlanan yeni projeyle İŞKUR annelere aylık 2400 TL destek verecek.

Projeden yararlanmak isteyen kadınların, günlük meslek eğitim kurslarında eğitim alması gerekiyor. Bu eğitimler esnasında günlük 80 TL'ye yakın ücret ödenecek. 

ANNE PROJESİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR? 

Projeden, sadece 15 yaş dahil olmak üzere 0-15 yaş arası çocuğu olan anneler yararlanabilecek. Çocuğun, proje devam ederken 15 yaşını tamamlaması ise projeden yararlanmak için engel değil. Ayrıca bir istisna daha tanındı ve evlat edinen kadınlar da destekten faydalanabiliyor.

Bu şartı yerine getiren kadınlara, İŞKUR tarafından düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına ya da işbaşı eğitim programlarına katılmaları halinde; kursun devam ettiği sürece ödeme yapılıyor.

İŞKUR işbaşı eğitim programlarına start verdi. Bu programlar içerisinde en önemlilerinden biri de, 'Anne projesi' oldu. İŞKUR vasıtasıyla yürütülen 'İşte Anne Projesi' çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsatlar sunuyor.

Devlet çalışmak isteyen annelere günlük meslek eğitim kurslarında eğitim veriyor. Bu eğitimler sırasında da günlük 80 TL'ye yakın bir ücret ödeniyor. Aylık ödeme 2400 TL'yi bulurken 3 ayda 7200 TL gibi ciddi bir ödenek ev hanımlarının ceplerine giriyor.

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Hüseyin PAZARBAŞI19 saat önce
Devletimizden Allah razı olsun çok güzel.
Bellona 562 mağazasını Anamur'da açtıEKONOMİ
Bellona 562. mağazasını Anamur'da açtı
Niğde'de elma hasadı yapılıyorEKONOMİ
Niğde'de elma hasadı yapılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ülkemizi ekonomik yaptırımlar konusunda tehEKONOMİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ülkemizi ekonomik yaptırımlar konusunda teh
Payitaht Çarşı'nın otomobil talihlileri belli olduEKONOMİ
Payitaht Çarşı'nın otomobil talihlileri belli oldu

EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Ankara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıTrafik kazasına tespit tutanağı tutan sigortacıya otomobil çarptı Trafik kazasına tespit tutanağı tutan sigortacıya otomobil çarptıFreni patlayan tırdan atlayan sürücü ölümde kurtuldu Freni patlayan tırdan atlayan sürücü ölümde kurtulduCumhurbaşkanı Erdoğan Elif Güneri'yi tebrik etti Cumhurbaşkanı Erdoğan Elif Güneri'yi tebrik etti14 Ekim Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu 14 Ekim Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumuGiresun'da fındık fabrikasında yangın çıktı Giresun'da fındık fabrikasında yangın çıktıAnkara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Ankara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı'80ler Alman popu ve Kolonya '80ler Alman popu ve KolonyaTrafik kazasına karışan aracın mağazaya girme anları kamerada Trafik kazasına karışan aracın mağazaya girme anları kameradaSamsun maçında üç kuşak tribünde Samsun maçında üç kuşak tribünde
SIRADAKİ HABER