HaberlerOrduTezgahlarda bir tek palamut eksik

Tezgahlarda bir tek palamut eksik - Ordu Haberleri

Tezgahlar balık çeşitleri ile şenlenirken tek eksik ise palamudun halen yerini almayışı oldu.

+
-
Tezgahlarda bir tek palamut eksik

Ordu'nun Fatsa ilçesinde balıkçı tezgahlarında her çeşit balık yerini alırken tek eksiğin palamut olduğunu söyleyen balıkçılar, yakın zamanda palamut balığının da yerini alacağını belirttiler.
Denizden bereketin fışkırdığını söyleyen balıkçı Birol Şanlı, 'Her çeşit balığımızı tezgahlarda bulunduruyoruz. Fiyatları ise gerçekten her ailenin kesesine uygun. En çok mezgit ve istavrit satıyoruz. Tezgâhlarımızdan ki bol çeşidi gören vatandaşlar balık almadan gitmiyorlar. Vatandaşlardan isteğimiz güvendiği balıkçılardan alış veriş yapmalarıdır. Taze balık olup olmadığını dikkat etsinler. Şu günlerde işlerimizde ciddi derecede hareketlilik var' dedi.
Palamudu sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden balıkçı Yusuf Aktaş ise, 'Tezgahlarımızın abisi olan palamudu sabırsızlıkla bekliyoruz. Vatandaşlarımız her geldiklerinde balığı soruyor ama maalesef helan ağlara takılmadı. Çok az çıkıyor ve genelde büyük lokantalara gidiyor. Mezgit, istavrit, çinekop ve diğer balık türleri tezgahlarımızda yerini alıyor. Yerli hamside bugünlerde çıkıyor. Kilosu balıkların çok uygun olarak satıyoruz' diye konuştu.
Tezgahlarda balık fiyatları ise şu şekilde: Hamsi 10 TL, mezgit 10-15 TL, barbun 10 TL, uskumru 15 TL ve deniz levrek 30 TL.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Ege'nin teknik tekstil ihracatı 100 milyon dolara ulaştıEKONOMİ
Ege'nin teknik tekstil ihracatı 100 milyon dolara ulaştı
Bellona 562 mağazasını Anamur'da açtıEKONOMİ
Bellona 562. mağazasını Anamur'da açtı
Niğde'de elma hasadı yapılıyorEKONOMİ
Niğde'de elma hasadı yapılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ülkemizi ekonomik yaptırımlar konusunda tehEKONOMİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ülkemizi ekonomik yaptırımlar konusunda teh

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun maçında üç kuşak tribünde Samsun maçında üç kuşak tribündeAnkara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Ankara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıTrafik kazasına tespit tutanağı tutan sigortacıya otomobil çarptı Trafik kazasına tespit tutanağı tutan sigortacıya otomobil çarptı14 Ekim Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu 14 Ekim Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumuFreni patlayan tırdan atlayan sürücü ölümde kurtuldu Freni patlayan tırdan atlayan sürücü ölümde kurtulduCumhurbaşkanı Erdoğan Elif Güneri'yi tebrik etti Cumhurbaşkanı Erdoğan Elif Güneri'yi tebrik etti'80ler Alman popu ve Kolonya '80ler Alman popu ve KolonyaGiresun'da fındık fabrikasında yangın çıktı Giresun'da fındık fabrikasında yangın çıktıAnkara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Ankara'da trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıSamsunspor'da Guido siftah yaptı Samsunspor'da Guido siftah yaptı
SIRADAKİ HABER