HaberlerOrduYaran: 'Okullarımız iyi durumda'

Yaran: 'Okullarımız iyi durumda' - Ordu Haberleri

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, 'Okullarımız eğitim açısından iyi durumda. Eğitimde sürekli bir artış var' dedi.

+
-
Yaran: 'Okullarımız iyi durumda'

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, 'Yeni gelmiş olmamıza rağmen birkaç okula uğradık. Eğitim açısında okul inşaatları bittiği zaman çokta sıkıntı kalmıyor. Okullarımız eğitim açısından iyi durumda. Eğitimde sürekli bir artış var. Avcılarda bir ilkokulda 5 bin 300 öğrenci vardı. Avcıların durumunun ne kadar vahim olduğu ortada. Fatsa bu konuda çok şanslı' diye konuştu.
'Öncelik Yayanın' uygulaması yapıldığında kaldırımların yüksekliğinin dikkatini çektiğini ifade eden Yaran, 'İlçedeki kaldırımların yüksek olmasından dolayı engellilerin sorun yaşadığını gördüm. Kaldırımlarda engelliler için çok fazla bir çalışma yapılmamış. Bunu Fatsa Belediye Başkanı ile görüşüp engellilerin daha rahat dolaşımı açısından rampalı bir sisteme geçilmesi gerekir' şeklinde konuştu.
Trafik konusunun Türkiye'nin genelinde büyük sıkıntı olduğunu söyleyen Kaymakam Yaran, 'Planlı programlı bir yerleşme olmayınca sıkıntılarda oluyor. Bunların çözümlenmesi ile ilgili bir takım girişimlerimiz olacak. Genel anlamda yerel yönetimler yerleşim yaparken otoparka özen göstermiyor. Avcılar da dar sokaklar her taraf park eden araçlarla doluydu. Buradan daha kötü durumdaydı. Ceza işlemleri için daha ciddi çalışmalar gerekiyor. Kaldırımlara park etmiş araçlarla ilgili ceza işlemlerini arttırmak lazım' ifadelerini kullandı.
Sporu da çok sevdiğini belirten Kaymakam Yaran, Fatsa'da farklı spor dallarının olmasından memnun olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Sinop'ta yayın yapan 12 gazete aynı manşetle çıktıGÜNDEM
Sinop'ta yayın yapan 12 gazete aynı manşetle çıktı
AK Parti'li yöneticiler ölümden döndüGÜNDEM
AK Parti'li yöneticiler ölümden döndü
Afyon'daki trafik kazasıGÜNDEM
Afyon'daki trafik kazası
Jandarma ekipleri trafik denetim ve eğitimlerini sürdürüyorGÜNDEM
Jandarma ekipleri trafik denetim ve eğitimlerini sürdürüyor

EN ÇOK OKUNANLAR

22 Ekim Samsun ve ilçeleri hava durumu 22 Ekim Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsunspor - Sancaktepe maç biletleri Samsunspor - Sancaktepe maç biletleriSamsunspor yenilmiyor! Samsunspor yenilmiyor!Samsun'da uyuşturucu operasyonu! Samsun'da uyuşturucu operasyonu!Samsun'da şampiyonlar yetişiyor Samsun'da şampiyonlar yetişiyorFındık fiyatları ne kadar oldu? 22 Ekim Salı güncel fındık fiyatları Fındık fiyatları ne kadar oldu? 22 Ekim Salı güncel fındık fiyatları22 Ekim Salı Samsun'da Dolar ve Euro fiyatları güncel fiyatlar 22 Ekim Salı Samsun'da Dolar ve Euro fiyatları güncel fiyatlarSamsun şehidini gözyaşları içinde uğurladı Samsun şehidini gözyaşları içinde uğurladıSamsun'da hırsızlık zanlısı yakalandı Samsun'da hırsızlık zanlısı yakalandıSamsun'da altın ne kadar? 22 Ekim Salı altın fiyatları Samsun'da altın ne kadar? 22 Ekim Salı altın fiyatları
SIRADAKİ HABER