HaberlerİstanbulBaşkan Göksu: 'Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin'

Başkan Göksu: 'Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin' - İstanbul Haberleri

Esenler'de '2019-2020 Hoca Ahmet Yesevi Kültür Sanat Sezonu'nun açılışı yapıldı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 'Barış Pınarı operasyonundan dolayı kültür sanat sezonu açılışındaki birçok etkinliği öteledik. Öncelikle şehitlerimize rahmet diliyorum, Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin' dedi.

+
-
Başkan Göksu: 'Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin'

Esenler'de '2019-2020 Hoca Ahmet Yesevi Kültür Sanat Sezonu'nun açılışı Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Programa Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikler Tülay Gürses'in 'Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi'den Renkler' sergisinin açılış kurdelesinin kesimiyle başladı. Vatandaşlar sergide yer alan çalışmaları dikkatle inceleyerek, eserler hakkında bilgi aldı. Programda Hoca Ahmet Yesevi'nin hayatının anlatıldığı belgesel gösterilirken sonrasında Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Esenler Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Etkinlikler kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Dünyası Müziği Topluluğu sanatçısı İrfan Gürdal konser verdi. Eserleri ustalıkla çalan ve seslendiren sanatçının performansı ise katılımcıların beğenisini kazandı.

'Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin'
Barış Pınarı Harekatı'nda yer alan askerlerin başarıyla yurda döneceğine inancının tam olduğunu ifade eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 'Bugün Suriye sınırında özellikle Barış Pınarı operasyonundan dolayı kültür sanat sezonu açılışındaki birçok etkinliği öteledik. Öncelikle şehitlerimize rahmet diliyorum. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin. Böylece dünyanın gıpta ile batığı o barış koridoru da kurulmuş olsun. Biz her yıl kültür sezonumuzda bir tema işleriz. Bu sene Allah nasip ederse Ahmet Yesevi Sezonu yapıyoruz. Niçin derseniz; toplumlar kendi medeniyetleriyle ve kendi geleneksel değerleriyle yaşarlar. Kendi kahramanlarını bilmeleri gerekir. Hoca Ahmet Yesevi her birimizin özellikle Türk dünyasının bilmesi ve anlaması gereken bir değer. Yüzlerce etkinlik var tabi aynı zamanda kültür kartımız var. En çok kültür programına katılanlara da süper ödüllerimiz var' dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'İdlib yaptığımız görüşmelerin gündemiydi GGÜNDEM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'İdlib yaptığımız görüşmelerin gündemiydi. G
Sinop'ta yayın yapan 12 gazete aynı manşetle çıktıGÜNDEM
Sinop'ta yayın yapan 12 gazete aynı manşetle çıktı
AK Parti'li yöneticiler ölümden döndüGÜNDEM
AK Parti'li yöneticiler ölümden döndü
Afyon'daki trafik kazasıGÜNDEM
Afyon'daki trafik kazası

EN ÇOK OKUNANLAR

22 Ekim Samsun ve ilçeleri hava durumu 22 Ekim Samsun ve ilçeleri hava durumuSamsunspor - Sancaktepe maç biletleri Samsunspor - Sancaktepe maç biletleriSamsunspor yenilmiyor! Samsunspor yenilmiyor!Samsun'da uyuşturucu operasyonu! Samsun'da uyuşturucu operasyonu!Samsun'da şampiyonlar yetişiyor Samsun'da şampiyonlar yetişiyorFındık fiyatları ne kadar oldu? 22 Ekim Salı güncel fındık fiyatları Fındık fiyatları ne kadar oldu? 22 Ekim Salı güncel fındık fiyatları22 Ekim Salı Samsun'da Dolar ve Euro fiyatları güncel fiyatlar 22 Ekim Salı Samsun'da Dolar ve Euro fiyatları güncel fiyatlarSamsun'da hırsızlık zanlısı yakalandı Samsun'da hırsızlık zanlısı yakalandıSamsun şehidini gözyaşları içinde uğurladı Samsun şehidini gözyaşları içinde uğurladıSamsun'da altın ne kadar? 22 Ekim Salı altın fiyatları Samsun'da altın ne kadar? 22 Ekim Salı altın fiyatları
SIRADAKİ HABER