SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSamsunSamsun'da hayaller esere dönüşüyor

Samsun'da hayaller esere dönüşüyor - Samsun Haberleri

Samsun'da yaşayan çiftin yaptığı eserler göz dolduruyor.

+
-
Samsun'da hayaller esere dönüşüyor
Samsun'da hayaller esere dönüşüyor

Samsun Haber: Samsun ’un Vezirköprü  ilçesinde yaşayan Osman ve Aysel Vural  çifti hayata geçirdikleri eserler ile görenleri hayran bırakıyor. 

Osman Vural’ın ağaçtan yaptığı materyalleri eşi Aysel Vural boyadıktan sonra okul öncesi, özel öğretim, sınıf öğretmenliği gibi üniversitenin farklı bölümlerine derslerde kullanılmak üzere veriliyor.

 Esra Vural ise sokaktaki taştan, plastiğe kadar bütün her şeyi sanat eserine dönüştürüyor.

"Çizim ve boya benim için bir aşk" 

Eşi Osman Vural’ın hayattaki en büyük destekçisi olduğunu belirten Esra Vural, "Eşim ahşap işleriyle uğraşıyordu. Yaptığı işleri boyamam için bana boya getiriyordu. Baktım çok zevk aldım ve bu işe başladım. Daha sonra kendimi geliştirdim. 20 yıldır boyama ve tasarım yapıyorum. Herhangi bir kursa gitmedim. Kendi kendime internetten, dergilerden, kitaplardan öğrendim. Sokağa atılan her şeyi boyuyorum. Eskimiş atılacak atıl şeyleri geri dönüştürerek hayata kazandırıyorum. Yaptığım işleri dışarıya pazarlayarak ev ekonomisine katkıda bulunuyorum. Müziksiz duramıyorum. Bir şeyler üretirken Türk sanat müziği dinliyorum. Değişik duygular ile çalışmalarımı yapıyorum. Çalışmalarımın vakti belli olmuyor. Bazen uykudayken bile ilham gelirse kalkıp yapıyorum. Benim için bir aşk" dedi.

"Doğada bulduğum malzemeleri tekrar yaşama sunuyorum" 

Ahşap oymacılığına hobi olarak başladığını ifade eden Osman Vural, "Doğada bulduğum malzemeleri tekrar yaşama sunuyorum. Eğitim alanına katkılarım oluyor. İnsanların hayalinde tasarladığı her şeyi gerçeğini yapıyorum. Yaptığım her şey el emeği göz nurudur. Ahşap kısımlarını ben yapıyorum, boya kısımlarını ise eşim yardımcı oluyor. Aynı zamanda Vezirköprü ilçemizi tanıtmak maksatlı işlerimiz var. Başlarda tablolar yaparak başladım, zaman içinde kendimi geliştirerek ağaç köklerinden herhangi bir tahtadan insanların hayalinde olan şeyleri gerçek hayata kazandırıyoruz. Üniversitedeki öğretim görevlileri, öğrenciler bana projelerini anlatıyorlar ben de atölyemde hanımımla birlikte tasarlayıp yapıyoruz. Öğrencilere yapmış olduğum birkaç proje Türkiye birinciliği kazandı. Okul öncesi çocukların kullanacağı materyaller, özel öğretimde görevli olan eğitmenlerin derslerde kullandığı materyalleri atölyemde üretiyorum. Çocukları da sevindiriyorum. Ahşaptan otobüs, otomobil yaparak onlara veriyorum. Eşim hep yanımda oldu şimdiye kadar biz birlikte varız. Ona bana destek olduğu için ve yapmış eserler için teşekkür ediyorum " diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER