SON DAKİKA

Samsunspor-Ümraniyespor maç sonucu: 3-0
<>
HaberlerOrman Genel MüdürlüğüOrman Genel Müdürlüğü personel alımı sonuçları açıklandı mı?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı sonuçları açıklandı mı? - Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün (OGM) yapacağı 5 bin personel alımı başvuruları bazı branşlar için tamamlandı.

+
-
Orman Genel Müdürlüğü personel alımı sonuçları açıklandı mı?
Orman Genel Müdürlüğü personel alımı sonuçları açıklandı mı?

12 Eylül'de başlayıp 23 Eylül'e kadar süren başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından merakla beklenen OGM sonuçları ne zaman açıklanacak?

OGM personel alımı sonuçları  3 Ekim 2019 tarihine kadar https://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile sorgulanabilecek.

Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ 

- Sözleşme yapmaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,

- Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,

- İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,

- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar,

yerine, sıraya göre en yüksek puanlı adaydan başlanılmak suretiyle sırasıyla sözleşme yapılmak üzere çağırılacaktır.

KPSS'de yüksek puan almak, ilanda yer alan sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak kazandırmaz. Pozisyon için belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden değerlendirmeye alınmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir.


Orman Genel Müdürlüğüne (OGM) alınacak personelden bin 146'sı mülakat ve uygulama sınavı yapılmadan, KPSS puan sıralaması esas alınarak, adayların mezuniyet durumlarına göre tercih ettiği pozisyon için en yüksek puan alan adaydan başlayarak yerleştirilecek.

Bu kategoride alımı yapılacak sözleşmeli personel listesinde 10 orman endüstri mühendisi, 7 bilgisayar mühendisi, 9 makine mühendisi, 5 elektronik mühendisi, 12 inşaat mühendisi, 7 yazılım mühendisi, 65 avukat, 11 biyolog, 11 laborant, 1 tekniker, 708 büro personeli, 200 ön lisans mezunu destek personeli ve 100 ortaöğretim mezunu destek personeli bulunuyor. Söz konusu alımlarda başvuru süresi 23 Eylül'de tamamlandı.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER