HaberlerBalıkBu yıl palamut fiyatı 7'ye katladı

Bu yıl palamut fiyatı 7'ye katladı - Balık Haberleri

Denizlerdeki av sezonu 1 Eylül'de başladı.

+
-
Bu yıl palamut fiyatı 7'ye katladı

Denizlerde avlanma sezonunun açılmasıyla birlikte bu yıl az çıkması beklenen palamut balığı, tezgahlardaki yerini aldı.

Palamut  az olduğundan geçtiğimiz yıla göre neredeyse 7 katı fiyata satılıyor.


Aylardır hazırlıklarını sürdüren balıkçılar, 'Vira Bismillah' diyerek denizlere açıldı. 15 Nisan tarihinde başlayan yasağın 1 Eylül'de sona ermesiyle birlikte balıkçılar en çok istavrit avlamaya başladı. Geçtiğimiz yıl balıkçıların yüzünü güldüren ve oldukça fazla avlanan palamut, bu yıl kendini göstermese de bazı balıkçı tezgahlarında ilk kez yerini almaya başladı.

 

Geçtiğimiz yıl yaklaşık bir kilogramlık palamut balığı 7-10 lira gibi fiyata satılırken, bu sezon ise 300 gramlık palamudun tanesi 20 liradan müşterilere sunuluyor.


Ordu lu balıkçılardan Aziz Ceylan , sezonun hareketli geçtiğini ve vatandaşların balığa talep gösterdiğini ifade etti. Sezon başında çıkması gereken palamut balığının yeni görüldüğünü söyleyen Ceylan, 'Tezgahlarımızı ufak da olsa süslemeye başladı. Balık çeşidi çok fazla, fiyatlar da gayet normal' dedi.'Bu yıl mart ayına kadar hamsi olacak' 

Palamut balığının devamının gelmeyeceğini ancak ekim ayı ortalarında bir ihtimal de olsa görülebileceğini belirten Ceylan, 'O tarihten sonra daha kimse bir şey beklemesin. Geçen yıl çok boldu, bu yıl hiç yok. Çinekopların yüzünü görmeye başladık. Bu sene denizde palamut olmadığı için hamsi bolluğu var. Mart ayına kadar hamsi satılır' şeklinde konuştu.

'300 gramlık palamut 20 TL' 

Balıkçı Azizi Ceylan, 'Şu anda palamut balığının tanesi 20 lira, 300 gram geliyor, kilogramı 60-70 arasına satılıyor. Geçen yıl ise bir kilogramlık balıkların tanesi 7-10 liraya satıldı. Yarım kilogramlık balıklar ise 5 liraya satıldı' ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Başkan Öz, Kosova'da Business Forum Prizren'e katıldıEKONOMİ
Başkan Öz, Kosova'da Business Forum Prizren'e katıldı
Müşteri ilişkilerini iyi yöneten şirketler rekabette bir adım öndeEKONOMİ
Müşteri ilişkilerini iyi yöneten şirketler rekabette bir adım önde
KARDEMİR otomotiv ve savunma sanayisi için kaliteli çelik ürettiEKONOMİ
KARDEMİR otomotiv ve savunma sanayisi için kaliteli çelik üretti
Zeytin hasadına başlandıEKONOMİ
Zeytin hasadına başlandı

EN ÇOK OKUNANLAR

Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyede Samsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyedeEgzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdiler Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdilerSamsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyordu Samsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyorduSamsun'da zehir tacirine gözaltı Samsun'da zehir tacirine gözaltıSamsun'da 5 kilo esrar yakalandı Samsun'da 5 kilo esrar yakalandıSamsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltıSamsun'da öğrenci servislerine mobil yazılım Samsun'da öğrenci servislerine mobil yazılımSamsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatları
SIRADAKİ HABER