HaberlerÇorumKargı müftüsü Uluşahan göreve başladı

Kargı müftüsü Uluşahan göreve başladı - Çorum Haberleri

Kargı İlçe Müftüsü olarak atanan Mahmut Uluşahan göreve başladı.

+
-
Kargı müftüsü Uluşahan göreve başladı

Elazığ'ın Palu ilçe müftüsü iken Kargı İlçe Müftülüğü'ne atanan Mahmut Uluşahan, hac vazifesini tamamlamasının ardından yeni görevine başladı.
Kargı'nın doğal güzellikleri ve insanlarıyla çok güzel bire ilçe olduğunu belirten Uluşahan, ilçenin biraz daha gelişmeye ihtiyacı olduğunu, inşallah daha iyi bir yere geleceğini söyledi.
Kargı'da olmaktan memnun olduğunu belirten Uluşahan, 'Bütün Kargılı hemşerilerimize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Rabbim bütün ailelere huzur ve mutluluk nasip etsin' diye konuştu.

Mahmut Uluşahan Kimdir ?
1971 yılında Çorum Uğurludağ ilçesi'ne bağlı Kızağlı köyünde doğdu. İlkokulu köyde okudu. Hafızlığa İskilip'te başladı, İstanbul'da tamamladı. Ortaokulu Bakırköy İmamhatip Lisesinde, liseyi ise Zeytinburnu İmamhatip Lisesi'nde okudu. 1992 de başladığı Mısır El-Ezher Üniversitesi İslam Hukuku Fakültesini 1997'de bitirdi.
2001'de Kırklareli ili Vize ilçesi Balkaya Köyü'nde imam olarak meslek hayatına başlayan Mahmut Uluşahan 2004 'te İlahiyat Önlisansı, 2007'de İlitam(Ankara)'ı bitirdi. 2005-2007 yılları döneminde iki yıl Almanya'da görev yaptı. 2013'te Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezinden mezun oldu. 3,5 yıl Ankara ili Haymana İlçe Vaizliği yaptı.18 Nisan 2017'de Elazığ ili Palu İlçe Müftülüğü görevi yaptı.
18 Temmuz 2019'da Kargı ilçesine Müftü olarak atanan Uluşahan, Hac vazifesini tamamlamasının ardından 9 Eylül 2019 Pazartesi günü görevine başladı.
Evli ve dört çocuk babası olan Mahmut Uluşahan iyi derece Arapça biliyor.Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralıGÜNDEM
Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı
CHP heyeti altın madeni sahasında incelemelerde bulunduGÜNDEM
CHP heyeti altın madeni sahasında incelemelerde bulundu
Nevşehir'de trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralıGÜNDEM
Nevşehir'de trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı
Otoyolda 4 aracın karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandıGÜNDEM
Otoyolda 4 aracın karıştığı trafik kazasında 2 kişi yaralandı

EN ÇOK OKUNANLAR

Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı Polisin 'dur' ihtarına uymayan driftçiler kaza yaptı: 2 ölü 1 yaralı15 Eylül Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu 15 Eylül Pazar Samsun ve ilçeleri hava durumu15 Eylül Pazar fındık fiyatlarında düşüş var mı? 15 Eylül Pazar fındık fiyatlarında düşüş var mı?
SIRADAKİ HABER