HaberlerİstanbulAtaşehir'de dev kazanlarda hazırlanan aşureler vatandaşlara dağıtıldı

Ataşehir'de dev kazanlarda hazırlanan aşureler vatandaşlara dağıtıldı - İstanbul Haberleri

Ataşehir Belediyesince dev kazanlarda yapılan aşureler vatandaşlara ikram edildi. Çok sayıda vatandaş, dağıtılan aşureden yiyebilmek için kuyruk oluşturdu.

+
-
Ataşehir'de dev kazanlarda hazırlanan aşureler vatandaşlara dağıtıldı

Ataşehir Belediyesince Muharrem Ayı sebebiyle dev kazanlarda aşure hazırlandı. Fasulye, fındık, badem, fıstık, üzüm, kuş üzümü, kayısı gibi birçok malzemeden hazırlanan aşure, dev kazan ile Mustafa Kemal pazarı alanına getirilerek burada vatandaşlara dağıtıldı. Pazardaki vatandaşlar, dağıtılan aşureden yiyebilmek için sıraya girdi. Bazı vatandaşlar kendilerine birer adet aşure alırken bazıları da evdeki aile bireylerine götürmek üzere fazladan aşure aldı. Dev kazanlarda hazırlanarak ikram edilen aşureleri yiyen vatandaşlar aşureye doydu.
Aşure yiyen bir vatandaş, 'Çok güzel, ellerine sağlık. Çok güzel olmuş' dedi. Aşure ikramı için Ataşehir Belediyesine teşekkür eden bir vatandaş da aşurelerin çok güzel olduğunu belirtti.
Ataşehir Belediyesi, Pazar günü Küçükbakkalköy Pazarında aşure ikramına devam edecek.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
İstanbul'da deprem!GÜNDEM
İstanbul'da deprem!
Şehit Volkan Tantürk için evinin önüne helallik istendiGÜNDEM
Şehit Volkan Tantürk için evinin önüne helallik istendi
Komşuları evinde bıçaklanarak öldürülen engelli kadın için gözyaşı döktüGÜNDEM
Komşuları evinde bıçaklanarak öldürülen engelli kadın için gözyaşı döktü
Su kuyusuna düşen tosun için kurtarma operasyonuGÜNDEM
Su kuyusuna düşen tosun için kurtarma operasyonu

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ceviz toplamak isterken canından oldu Samsun'da ceviz toplamak isterken canından olduSamsun ve ilçeleri hava durumu Samsun ve ilçeleri hava durumu24 Eylül Salı güncel fındık fiyatları ne kadar? 24 Eylül Salı güncel fındık fiyatları ne kadar?Ahmet Demircan nerede Ahmet Demircan neredeSamsun'da öğrencilere bilgilendirme Samsun'da öğrencilere bilgilendirmeSamsun'da tır yola devrildi: 1 yaralı Samsun'da tır yola devrildi: 1 yaralıBir fikrim var başkanım Bir fikrim var başkanımKomiser yardımcılarına eş zamanlı operasyon! 5 gözaltı Komiser yardımcılarına eş zamanlı operasyon! 5 gözaltıSamsun'da altın fiyatları ne kadar? 24 Eylül Salı güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 24 Eylül Salı güncel altın fiyatları24 Eylül Salı dolar ve euro fiyatları ne kadar? 24 Eylül Salı dolar ve euro fiyatları ne kadar?
SIRADAKİ HABER