HaberlerOrduFATSO'dan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na ilişkin seminer

FATSO'dan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na ilişkin seminer - Ordu Haberleri

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO), 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve bu Kanun kapsamında oluşturulan VERBİS sistemi hakkında üyelerine seminer düzenliyor.

+
-
FATSO'dan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na ilişkin seminer

FATSO Başkanı Tayfun Karataş, Türkiye'de kişisel veri işlemekte olan tüm gerçek ve tüzel kişiler için bazı yükümlülükler getiren 6 bin 698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun, 07 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, 'Yıllık çalışan sayısı 50'den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL'den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları ile yurt dışında yerleşik gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının en son 31 Aralık 2019 tarihine kadar 'Veri Sorumluları Siciline' kayıt yaptırmalarının gerektiği bildirilmektedir. Yine, yıllık çalışan sayısı 50'den az ve yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL'den az olup ana faaliyet konusu özel nitelikli kişisel veri işleme olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının 31 Mart 2020 'ye, kamu kurum ve kuruluşu veri sorumlularının da 30 Haziran 2020'ye kadar 'Veri Sorumluları Siciline' kayıt yaptırmaları gerekiyor' dedi.
Karataş, 'Üyelerimizin ilerleyen tarihlerde idari para cezalarına muhatap olmalarını engellemek üzere bu kanunun uygulanmasına yönelik gerekli geniş bilgiyi odamızın gerçekleştireceği seminerde elde edilmesini umuyor, üyelerimizin veya kanuni temsilcilerinin düzenlediğimiz bu seminere katılımlarını bekliyoruz' diye konuştu.
Seminer 24 Eylül Salı günü saat 13.00'te Fatsa Kültür Sarayında yapılacak.Dişi uyuşmayınca doktoru bıçakladıGÜNDEM
Dişi uyuşmayınca doktoru bıçakladı
Vali Demirtaş: 'Şehit ve gazi olmaktan kaçınmayacak bir milletin mensubuyuz'GÜNDEM
Vali Demirtaş: 'Şehit ve gazi olmaktan kaçınmayacak bir milletin mensubuyuz'
Digor'da Beşler Kilisesi'ne kazan defineciler suçüstü yakalandıGÜNDEM
Digor'da Beşler Kilisesi'ne kazan defineciler suçüstü yakalandı
Trafik kazasında yaralanan genç hayatını kaybettiGÜNDEM
Trafik kazasında yaralanan genç hayatını kaybetti

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da yan bakma kavgası kanlı bitti Samsun'da yan bakma kavgası kanlı bittiSamsun'da alacak-verecek kavgasında bir kişi yaralandı Samsun'da alacak-verecek kavgasında bir kişi yaralandıSon dakika güncel fındık fiyatları ne kadar? Son dakika güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 18 Eylül Çarşamba güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 18 Eylül Çarşamba güncel altın fiyatlarıSamsun Haber-Samsunlular dikkat Meteoroloji uyardı! Samsun Haber-Samsunlular dikkat Meteoroloji uyardı!Sarıyer'de Kazakistanlı kadının şüpheli ölümü Sarıyer'de Kazakistanlı kadının şüpheli ölümüLig'e Nasıl Başladık? Lig'e Nasıl Başladık?Samsun Nöbetçi Eczaneler, İlkadım nöbetçi eczane, Tüm ilçeler tam list Samsun Nöbetçi Eczaneler, İlkadım nöbetçi eczane, Tüm ilçeler tam listMalatya'da silahlı saldırı: 3 yaralı Malatya'da silahlı saldırı: 3 yaralıSamsun Namaz saatleri Samsun Namaz saatleri
SIRADAKİ HABER