HaberlerSamsunOKA'dan fotoğraf atölyesi faaliyeti

OKA'dan fotoğraf atölyesi faaliyeti - Samsun Haberleri

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), personellerine yönelik ikinci kez fotoğraf atölyesi faaliyeti düzenledi.

+
-
OKA'dan fotoğraf atölyesi faaliyeti

İlki nisan ayında Amasya'da düzenlenen atölyenin ikincisi 'Doğa ve Manzara Fotoğrafçılığı' konusu ile Samsun'da gerçekleştirildi. Kalkınma ajanslarında faaliyetlerin bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması, tanıtım materyallerinin hazırlanması, görünürlüğün artırılması, ajans destek mekanizmaları kapsamında desteklenen projelerin fotoğraflanması konularındaki faaliyetleri yürüten birimlerde görevli personele yönelik olarak düzenlenen fotoğraf atölyesi 4-7 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

'Teorik ve uygulamalı eğitim verildi'
OKA'nın davetlisi olarak Samsun'da bir araya gelen 15 katılımcıya, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan tarafından fotoğraf tekniklerinin yanı sıra, doğa ve manzara fotoğrafçılığına dair teorik ve uygulamalı eğitim verildi. 4 günlük süreçte ayrıca, Atakum sahili, Kızılırmak Deltası ve Kuş Cenneti'nde, Bafra Kolay Turizm Merkezi'nde, Vezirköprü ilçesi ve Şahinkaya Kanyonu'nda alan gezileri ve foto safariler düzenlendi. Alan gezisi ve foto safari etkinliklerine bölgede kuş fotoğrafçılığı hobisi ile bilinen Samsun Bölge Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı Vedat Soğukpınar, uzun yıllardır Vezirköprü tarihi ile ilgili araştırmalar yapan türkçe öğretmeni aynı zamanda araştırma-inceleme, tarih, Türk tarihi kategorilerinde eserler yazmış Bünyamin Kıvrak ve Explorer Dağcılık Kulübünden Turgay Yalan da eşlik ederek bölge ve deneyimleri ile ilgili bilgiler paylaştı.
Etkinlik ile doğa ve manzara fotoğrafçılığına dair kazanımlar edildi ve katılımcılar için aralarındaki iletişimi güçlendirecek bilgi ve tecrübe paylaşımı ortamı sağlanmış oldu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltıSAMSUN HABER
Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı
Samsun'da 5 kilo esrar yakalandıSAMSUN HABER
Samsun'da 5 kilo esrar yakalandı
Samsun'da zehir tacirine gözaltıSAMSUN HABER
Samsun'da zehir tacirine gözaltı
Samsun'da 17 yıl cezası olan kişi yakalandıSAMSUN HABER
Samsun'da 17 yıl cezası olan kişi yakalandı

EN ÇOK OKUNANLAR

Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyordu Samsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyorduEgzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdiler Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdilerSamsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyede Samsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyedeSamsun'da öğrenci servislerine mobil yazılım Samsun'da öğrenci servislerine mobil yazılımSamsun'da zehir tacirine gözaltı Samsun'da zehir tacirine gözaltıSamsun'da 5 kilo esrar yakalandı Samsun'da 5 kilo esrar yakalandıSamsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatlarıSamsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı
SIRADAKİ HABER