HaberlerSamsun SelSamsun'da bu zararı kim ödeyecek

Samsun'da bu zararı kim ödeyecek - Samsun Sel Haberleri

Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçelerinde meydana gelen sel afetinin bilançosu yaklaşık 400 milyon TL. Devletten istenen yardım ise yok artık dedirtti.

+
-
Samsun'da bu zararı kim ödeyecek

Samsun’un Terme ve Salıpazarı  ilçelerinde meydana gelen sel afetinin bilançosunu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir  tarafından 400 Milyon TL olarak açıkladı.

Böyle bir sel felaketinin bu kadar ağır sonuçlara yol açmaması için 300 milyon TL civarında bir yatırım gerekiyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in açıkladığı 400 milyon lira zarar olmasına rağmen, Samsun şuana kadar devlet bütçesinden 5 milyon TL afet yardımı talebinde bulundu.SEL İÇİN ÖNLEM ALINSA İDİ MALİYET DAHA AZ OLACAKTI 

Terme ve Salıpazarı ilçelerinde yaşanan sel felaketinde hasarı en az seviyeye indirmek için gereken bütçe 300 milyon TL civarında iken selin yol açtığı hasarın maliyeti 400 milyon TL.

HABER: AHMET ALTÜRK 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltıSAMSUN HABER
Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı
Samsun'da 5 kilo esrar yakalandıSAMSUN HABER
Samsun'da 5 kilo esrar yakalandı
Samsun'da zehir tacirine gözaltıSAMSUN HABER
Samsun'da zehir tacirine gözaltı
Samsun'da 17 yıl cezası olan kişi yakalandıSAMSUN HABER
Samsun'da 17 yıl cezası olan kişi yakalandı

EN ÇOK OKUNANLAR

Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf Müge Anlı'da ağızları açık bırakan itiraf23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel fındık fiyatları ne kadar?Samsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyordu Samsun'da kuryelerin trafikteki sohbeti ölümle bitiyorduEgzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdiler Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu için pedal çevirdilerSamsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyede Samsun'da amcalarını öldüren kızlar adliyedeSamsun'da öğrenci servislerine mobil yazılım Samsun'da öğrenci servislerine mobil yazılımSamsun'da zehir tacirine gözaltı Samsun'da zehir tacirine gözaltıSamsun'da 5 kilo esrar yakalandı Samsun'da 5 kilo esrar yakalandıSamsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 23 Eylül Pazartesi güncel altın fiyatlarıSamsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı Samsun'da uyuşturucu ticaretine gözaltı
SIRADAKİ HABER