HaberlerSamsunSamsun'da bu tavuğu görenler hayrete düşüyor

Samsun'da bu tavuğu görenler hayrete düşüyor - Samsun Haberleri

Samsun'da bir Ailenin beslediği tavuğu görenler gözlerine inanamıyor.

+
-
Samsun'da bu tavuğu görenler hayrete düşüyor

Samsun 'un İlkadım  İlçesinde bir ailenin beslemekte olduğu tavuğun 4 bacaklı olduğunu görenler hayrete düşüyor.

İlkadım ilçesinde ikamet eden Yangöz  ailesi, evlerinin bahçesinde tavuk, horoz, ördek, kaz ve birkaç evcil hayvan daha besliyor. Yangöz ailesinin beslediği onlarca tavuk arasından bir tanesi ise dünyadaki milyonlarca tavuktan ayrılıyor.

Yangöz ailesinin civcivken aldığı tavuğun 2 bacak yerine 4 adet bacağı bulunuyor. Tavuğun sahibi 12 yaşındaki Barış Yangöz  tarafından ‘Beyaz Pençe’ adı verilen tavuk, diğer tavukların arasında 4 bacağıyla beraber geziyor.

Beyaz Pençe Adını Koydum 

4 bacaklı tavuğu diğer tavuklardan daha çok sevdiğini dile getiren Barış Yangöz, “Tavuğumu çok seviyorum. 4 adet bacağı olduğu için ona Beyaz Pençe adını koydum. Onu satmayı kesinlikle düşünmüyorum. Ölene kadar onu besleyeceğim” dedi.

Daha önce böyle 4 bacaklı bir tavuk görmedim 

Tavuğu gören babaanne Yangöz ve vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemeyerek, “Daha önce böyle 4 bacaklı bir tavuk görmedik. Çocuklar bana tavuğun 4 bacaklı olduğunu söylediler ama ben inanmamıştım. Gerçekten de 4 bacaklıymış. Ama oluyormuş demek ki. Görmediğimiz şeyleri görmeye başladık. Bu tavuğun da ayrı bir güzelliği var. Arka ayakları kısa olduğu için ön bacakları üstünde yürüyebiliyor” diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER