HaberlerOrduTAJEV kadın sağlığı için Ordu'da

TAJEV kadın sağlığı için Ordu'da - Ordu Haberleri

Türk-Alman Jinekoloji Eğitim, Araştırma ve Hizmet Vakfı (TAJEV), sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Ordu'da anne ve bebek ölümlerini azaltmak, kadınları kanser konusunda bilinçlendirmek, yıllık kontrollerin önemini anlatmak ve sağlık personeline eğitim vermek amacıyla 2 günlük bir eğitim çalışması gerçekleştirdi.

+
-
TAJEV kadın sağlığı için Ordu'da

Sağlık Bakanlığı, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve sivil toplum örgütlerinin desteğini alarak üstlendiği projede, ilk gün sağlık çalışanlarına yönelik eğitimler yapıldı. İkinci günde ise anne ve anne adayları bilgilendirildi.
TAJEV Başkanı Prof. Dr. Cihat Ünlü, 2007 yılından beri düzenledikleri yedinci sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ordu'ya geldiklerini, bundan sonra da çalışmalara farklı şehirlerde devam edeceklerini belirtti. Ünlü, giderek bu programlara katılan konuşmacı sayısının artmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirerek, sağlık sektörüne hizmet veren tüm meslektaşları için bu programları organize ettiklerini vurguladı. Ünlü, 'Konuşmacılarımız gerçekten alanlarında uzman ve ülkenin en iyi hekimlerinden seçilen ve vakfın üyesi olan arkadaşlarımızdır. Biz halkın, konularının uzmanı gerçek hekimler ve gerçek hocalar tarafından bilgilendirilmesi ve eğitilmesini istiyoruz, onun için buradayız' dedi.
Programda TAJEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Sorumlusu Prof. Dr. Cem Demirel, Türkiye'de anne ve çocuk sağlığı indeksleri hakkında sunum gerçekleştirdi. Projenin ikinci halkasını yine kadın sağlığının önemli bir ayağını oluşturan gebelikten korunma yöntemleri ve kadın kanserinde tarama programları oluşturduğunu belirten Demirel, 'Halkımıza ücretsiz meme kanseri ve rahim ağzı kanseri tarama testleri de yapılma fırsatı oldu. 7 Eylül Cumartesi saat 10.00-12.00 arası yapılacak halk panelinde ise, yine kadın sağlığını önemli şekilde etkileyen endometriozis hastalığı, gebelik izlemi, gebeliğin özellikle ilk 3 ayında karşılaşılan problemler hakkında farkındalık oluşturmaya yönelik yöre halkına eğitici bilgiler verilecek ve tedavi yöntemleri, kadın sağlığına yönelik bilgiler anlatılacaktır' dedi.Değirmendere katliamı şehitleri 27 yılında anıldıGÜNDEM
Değirmendere katliamı şehitleri 27. yılında anıldı
Taekwondo Milli Takımı, Bulgaristan'da 31 madalya kazandıGÜNDEM
Taekwondo Milli Takımı, Bulgaristan'da 31 madalya kazandı
Kocasını sevgilisine bıçaklattı, cesedini yaktı, 13 yıl maaşını yediGÜNDEM
Kocasını sevgilisine bıçaklattı, cesedini yaktı, 13 yıl maaşını yedi
Ordu'da 4 ahşap ev alevlere teslim olduGÜNDEM
Ordu'da 4 ahşap ev alevlere teslim oldu

EN ÇOK OKUNANLAR

Athena Gökhan'dan Samsunspor Paylaşımı Athena Gökhan'dan Samsunspor Paylaşımı16 Eylül Pazartesi fındık fiyatlarında düşüş var mı? 16 Eylül Pazartesi fındık fiyatlarında düşüş var mı? Samsunluların restorasyon çilesi bitti Samsunluların restorasyon çilesi bittiFındık üreticileri bu haber size Fındık üreticileri bu haber sizeSamsun'da Çeltik üretiminde yeni sistem Samsun'da Çeltik üretiminde yeni sistem16 Eylül Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumu 16 Eylül Pazartesi Samsun ve ilçeleri hava durumuPendik'te trafik kazası: 2 ölü 1 yaralı Pendik'te trafik kazası: 2 ölü 1 yaralıKırklareli'nde zincirleme kaza: 2'si ağır 3 yaralı Kırklareli'nde zincirleme kaza: 2'si ağır 3 yaralıAdana'da trafik kazası: 1 yaralı Adana'da trafik kazası: 1 yaralıSamsun'da altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül Pazar güncel altın fiyatları Samsun'da altın fiyatları ne kadar? 15 Eylül Pazar güncel altın fiyatları
SIRADAKİ HABER