SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsun Samsun'da Şeker ve tatlı tezgahlarında bayram hareketliliği

Samsun'da Şeker ve tatlı tezgahlarında bayram hareketliliği - Samsun Haberleri

Samsun'da Kurban Bayramı arefesinde çarşılarda şeker ve çikolata satan mağazalarda yoğunluk yaşandı.

+
-
 Samsun'da Şeker ve tatlı tezgahlarında bayram hareketliliği

Kurban Bayramı  nı yaklaşmasıyla birlikte çarşı ve pazarda şeker, çikolata ve tatlı tezgahlarında  yoğunluk oluştu. Kurban Bayramı'nda evlerine gelecek misafirlerine et haricinde ikram etmek için şeker, çikolata ve tatlı telaşına düştü.

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte çarşı ve pazarda şeker, çikolata ve tatlı tezgahlarında yoğunluk hakim oldu. Esnaflar bayramlık şeker ve çikolatalar ile tezgahlarını doldururken vatandaşlar ise Kurban Bayramı'nda evlerine gelecek misafirlerine et haricinde ikram etmek için şeker, çikolata ve tatlı telaşına düştü.

SATIŞLAR ESKİSİ GİBİ DEĞİL 

40 yıldır şekerleme sektöründe çalışan Zülküf Çoruh , satışların eskisi gibi olmadığını söyledi. Kurban Bayramı olmasına rağmen yine de şekerlemeye rağbetin fazla olduğunu kaydeden Çoruh, vatandaşların şekerleme ürünlerinin açık alandan değil de kapalı alandan alması gerektiğini ifade etti. Fiyatlar hakkında da bilgi veren Çoruh, “Lokumlar 10-35, şekerler 10-25, çikolatalar ise 15-65 lira arasında” dedi.

Yıllardır tatlı sektöründe çalışan Enes Zembil  ise tatlı satışlarının iyi olduğunu ve vatandaşların ilgisinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Zembil ayrıca vatandaşların ucuz tatlıdan uzak durması gerektiğini de vurguladı.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER