SON DAKİKA

Samsun'da tramvay yayaya çarptı
<>
HaberlerSamsunSamsun'da yaşlı adam Her yere muhabbet kuşu ile gidiyor

Samsun'da yaşlı adam Her yere muhabbet kuşu ile gidiyor - Samsun Haberleri

Samsun'da yaşayan 64 yaşındaki yaşlı adam her gittiği yere muhabbet kuşunu da götürüyor.

+
-
Samsun'da yaşlı adam Her yere muhabbet kuşu ile gidiyor

Samsun 'da 64 yaşındaki İsmet Akça  her yere beraber gittiği Muhabbet kuşu 'Beyaz'  çevredeki insanların dikkatini çekiyor. Evinde 17 kuş besleyen İsmet Akça bu kuşlardan 3 tanesin alıştırarak her yere onlarla gidiyor.

Bu kuşlar İsmet Akça’yla birlikte mezarlık ziyareti yapıyor, dolmuşta yolculuk ediyor ve yolda yürüyor. Muhabbet kuşu ve İsmet Akça’nın birbirlerine düşkünlüğünü gören vatandaşlar ise gözlerine inanamıyorlar.Hayvanları çok sevdiğini ve yanından ayırmadığını ifade eden İsmet Akça, “Muhabbet kuşu, kanarya, saka, Hint bülbülü gibi birçok kuşum var. Beyaz isimli muhabbet kuşumla ise her yeri gezerim. Hastaneye bile getiriyorum. Görenlerin çok ilgisini çekiyor.

Benden uzaklaşmıyor ve kesinlikle kaçmıyor. Kanatları da kesik filan değil. Günah zaten. Kuşların insanın psikolojisini düzelttiğini inanıyorum. Benimle sokak sokak gezen 3 tane daha kuşum var. Bir tanesi de papyon gibi yakamda geziyor” diye konuştu.Muhabbet kuşuyla sokakta gezen İsmet Akça’yı gören vatandaşlar ise kısa süreli şaşkınlık yaşayıp, muhabbet kuşunu seviyorlar.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER