Haberlerİzmir HaberleriİZTO'nun 'Dijital Karavan' projesi üyelerine büyük katkı sağlayacak

İZTO'nun 'Dijital Karavan' projesi üyelerine büyük katkı sağlayacak - İzmir Haberleri

İzmir Ticaret Odası (İZTO), üyelerinin dünya ile rekabet edebilmesi amacıyla 'Dijital Gezici Karavan' projesi başlatıyor. Proje kapsamında, üyeleri ziyaret edecek olan dijital karavan sayesinde, firmaların yeni teknolojilerle tanışması sağlanacak ve dijital dönüşüm haritaları çıkarılacak.

+
-
İZTO'nun 'Dijital Karavan' projesi üyelerine büyük katkı sağlayacak

Tam anlamıyla dijital dönüşümün yaşandığı günümüzde, çağa ayak uydurmak isteyen firmaların dijitalleşmeden uzak durması mümkün görünmezken, İzmir Ticaret Odası (İZTO), dikkat çeken projenin startını verdi. İZTO'da bu kapsamda, yaklaşık 80 bin üyesinin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla 'Dijital Gezici Karavan' kurulmasını kararlaştırdı. Proje kapsamında firmalarını dijital teknolojilere adapte etmek isteyen İZTO üyelerine, teknolojik danışmanlık hizmeti verileceği belirtildi.
Karavan içinde sunulacak yazılımlar-teknolojiler ile dijitalleşme sürecine hiç başlamamış işletmelere en temelde; Google görünürlüğü, kurumsal web sitesi ve kurumsal e-posta kullanmanın önemi anlatılacak. Dijitalleşme sürecine başlamış; ancak henüz ilk evrelerde olan işletmelere de; online stok yönetimi, online envanter takibi, online satış, online ödeme, e-arşiv, QR kod ve barkod uygulamaları, dijital etiketler gibi teknoloji ve yazılımların iş süreçlerini nasıl daha verimli hala getirebileceği aktarılacak.
Dijitalleşme süreçlerinde daha ileri evrelerde olan firmalar için ise birebir görüşmeler ile işletmelerine özel IoT, Blockchaine, yapay zeka gibi ileri düzey teknolojileri içeren çözümler oluşturulması amaçlanıyor.

Özgener: 'Dijital dönüşüme ayak uydurmak çok önemli'
Dijital karavanın, belirli dönemlerde üyelerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği alanlarda bulunarak çok daha fazla sayıda üyeye ulaşmasının sağlanacağını belirten İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, hedeflerinin daha çok firmayı dijital dönüşüm ile tanıştırmak olduğunu söyledi. Özgener, 'Bundan önceki süreçte dünyanın en değerli markaları listesinde ilk sıralarda petrol şirketleri yer alırken, bugün artık teknoloji şirketleri zirveye yerleşmiş durumda. Dijital dönüşüme ayak uydurmak işte bu yüzden çok önemli. Biz de İZTO olarak, üyelerimizin rekabet güçlerinin artması amacıyla dijitalleşmeye yönelik bir proje geliştirdik. Dijitalleşen firmaların hizmetleri daha hızlı ve verimli hale gelecek, böylelikle hizmet veren işletmenin yanı sıra hizmeti alan taraflar da yarar sağlayacaktır. Bu durum İzmir iş dünyasını olumlu yönde etkileyecek, karşılıklı kazanım esasına dayalı bir ilişki geliştirilmesi sağlanacaktır' dedi.
Özgener, 'Dijital Gezici Karavan' projesi için İzmir Kalkınma Ajansı'nın 'Özel Sektörün Kurumsal Kapasitesinin ve Rekabet Edebilirliğinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programına' başvuruda bulunacaklarını ve projeyi 2020 yılı içerisinde hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.Şaka değil! O firma 7 TL'ye uçak bileti satışına başladıEKONOMİ
Şaka değil! O firma 7 TL'ye uçak bileti satışına başladı
Akyurt'ta rekor mantar üretimiEKONOMİ
Akyurt'ta rekor mantar üretimi
Sözleşmesiz domates eken üretici hayal kırıklığına uğradıEKONOMİ
Sözleşmesiz domates eken üretici hayal kırıklığına uğradı
Çiftçinin alın teri dövize dönüşüyorEKONOMİ
Çiftçinin alın teri dövize dönüşüyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Emine Bulut'un son görüntüsü yürek dağladı Emine Bulut'un son görüntüsü yürek dağladıSon dakika! Samsun'da sel felaketi: 1 ölü Son dakika! Samsun'da sel felaketi: 1 ölü Cuma günü okunacak dualar ve esmalar Cuma günü okunacak dualar ve esmalar23 Ağustos Cuma Bugün Samsun ve ilçeleri hava durumu 23 Ağustos Cuma Bugün Samsun ve ilçeleri hava durumuCinsel içerikli sitelere girmeden önce bir kere daha düşünün Cinsel içerikli sitelere girmeden önce bir kere daha düşününResimli güncel anlamlı Cuma mesajları 2019 Resimli güncel anlamlı Cuma mesajları 20192019-2020 sezonunun kuralları belli oldu 2019-2020 sezonunun kuralları belli oldu40 yıllık hayali gerçek oldu 40 yıllık hayali gerçek olduSamsun Valiliği'nde değişiklik Samsun Valiliği'nde değişiklikFındık bu gün ne kadar? 23 Ağustos Cuma fındık fiyatları Fındık bu gün ne kadar? 23 Ağustos Cuma fındık fiyatları
SIRADAKİ HABER
}