Haberlergündem HaberleriŞULE ÇET'İN MAHKEMESİ YİNE ERTELENDİ

ŞULE ÇET'İN MAHKEMESİ YİNE ERTELENDİ - gündem Haberleri

29 Mayıs günü Ankara'da bir plaza'nın 20'ıncı katından düşerek hayatını kaybeden Şule Çetin 2. Duruşmasında mahkeme heyeti davayı 10 Temmuz 2019 gününe ertelenmişti. Bugün yapılan duruşmada mahkeme heyeti duruşmayı 16 Ekim 2019 gününe erteledi.

+
-
ŞULE ÇET'İN MAHKEMESİ YİNE ERTELENDİ

ŞULE’NİN DAVASI YİNE ERTELENDİ 

Mahkeme heyeti duruşmayı 16 Ekim 2019 tarihine ertelerken sanıklar  Çağatay Aksu  ve Berk Akkand’ın  tutukluluk sürecine devam edildi. Şule Çetin  ailesi ve sevenleri mahkemenin bir kez daha ertelenmesine isyan etti.

Şule Çet olayı nedir? Şule Çet Cinayeti Nedir? Şule Çet Davası? 

 Ankara’da Gazi Üniversitesinde öğrenci olan Şule Çet 29 Mayıs 2018 tarihinde bir plazanın 20’inci katından düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmesi Türkiye’nin gündemine oturmuştu.  Yapılan davaların ertelenmesi ve yapılan ilk mahkemede zanlıların serbest bırakılması günlerce konuşulmuştu.

 ŞULE ÇET’İN MAHKEMESİ YARIN 

Yapılan duruşma sonucunda Mahkeme ara karar açıklarken, duruşmayı 10 Temmuz'a ertelemişti. Sosyal medya üzerinden #şuleçetiçinadalet etiketiyle davaya destek olan birçok kişi büyük bir sabırsızlıkla yarın yapılacak olan mahkeme kararını bekliyor.

 ŞULE ÇET KİMDİR? 

Ankara'da Gazi Üniversitesi öğrencisi, Şule Çet, 29 Mayıs 2018 tarihinde bir plazanın 20'inci katından düşerek şüpheli bir şekilde ölmesiyle Türkiye'nin gündemine oturmuştu.  Şule Çet'in davası 6 Şubat 2019 tarihinde başlamıştı.

 İNTİHAR MI? CİNAYET Mİ? 

Ankara'da, bir plazanın 20'nci katından şüpheli bir şekilde düşerek ölen üniversite öğrencisi Şule Çet'in avukatı, tutuklu yargılanan sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand için güvenlik kamerası saatine göre olayın ardından 18 dakika ofiste kaldıklarını ve delilleri kararttıklarını ileri sürdü. Mahkeme heyetinin talebi üzerine plaza yönetimi, güvenlik kamerası saatinin 10-11 dakika ileride olduğunu bildirmişti.

 ŞULE ÇET İÇİN ADALET 

Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Koca tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Çet'in cinsel saldırıya maruz kaldığı ve plazadan atılarak öldürüldüğü belirtilmişti. Bu kapsamda sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Arand hakkında "kasten öldürme", "cinsel saldırı" ve "hürriyeti yoksun bırakma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın görülmesine başlatılmıştı.

 ŞULE ÇETİN ZANLILARI YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞTILAR 

Plazanın 20’nci katından düşerek şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Şule Çet’in zanlıları olayın ardından yurt dışına kaçmaya çalıştıkları ortaya çıkmıştı.

 ŞULE ÇET’İN ZANLILARI TUTUKLANDI 

Şule Çet'in ölümü ile ilgili olarak  Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklanmaları için sevk edilen şüpheliler Çağatay A. ve Berk A. atılı suçlardan nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştı.

 ŞULE ÇET’İN DURUŞMASI ERTELENDİ 

 Ankara'da bir plazadan düşerek ölen üniversite öğrencisi Şule Çet davasına devam edildi. Mahkeme ara karar açıklarken, duruşmayı 10 Temmuz'a erteledi.Kars'ta feci kaza: 1 ölü, 4 yaralıGÜNDEM
Kars'ta feci kaza: 1 ölü, 4 yaralı
Aydın'da yer ocağı faciaya yol açıyorduGÜNDEM
Aydın'da yer ocağı faciaya yol açıyordu
Erbil saldırısında yaralanan Irak vatandaşı hayatını kaybettiGÜNDEM
Erbil saldırısında yaralanan Irak vatandaşı hayatını kaybetti
2019 Okul öncesi öğretmenliğin taban puanları, başarı sıralaması tam liste!GÜNDEM
2019 Okul öncesi öğretmenliğin taban puanları, başarı sıralaması tam liste!

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da Hastane otoparkına operasyon düzenlendi Samsun'da Hastane otoparkına operasyon düzenlendiÖMÜ taban puanları ne? ÖMÜ 2 yıllık taban puanları? ÖMÜ 4 yıllık taban puanları? ÖMÜ taban puanları ne? ÖMÜ 2 yıllık taban puanları? ÖMÜ 4 yıllık taban puanları?Fındık fiyatları son durum! 17 Temmuz Çarşamba Fındık fiyatları son durum! 17 Temmuz ÇarşambaSamsun merkezli dev operasyon:8 gözaltı Samsun merkezli dev operasyon:8 gözaltı6 bin liraya kadar burs veren üniversiteler tam liste! 6 bin liraya kadar burs veren üniversiteler tam liste!Samsun son dakika! Samsun'da yaşlı adamı 300 bin lira dolandırdı Samsun son dakika! Samsun'da yaşlı adamı 300 bin lira dolandırdıMakine imalatı değil El emeği Makine imalatı değil El emeğiSamsun'da fındık üreticilerinin beklediği kritik çalışma tamamlandı Samsun'da fındık üreticilerinin beklediği kritik çalışma tamamlandıSamsun feci kaza:4 yaralı Samsun feci kaza:4 yaralıFLAŞ GELİŞME: Samsun'da Sahte Mit personeli yakalandı! FLAŞ GELİŞME: Samsun'da Sahte Mit personeli yakalandı!
SIRADAKİ HABER
}