HaberlerSamsunAkın Üner; 'SAMULAŞ'ın sıkıntılardan nasıl kurtulacağını biliyorum'

Akın Üner; 'SAMULAŞ'ın sıkıntılardan nasıl kurtulacağını biliyorum' - Samsun Haberleri

Samsun haber- Enver Sedat Tamgacı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde SAMULAŞ'ın zarar ettiğini açıklamasının ardından SAMULAŞ Eski Genel Müdürü Akın Üner de sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

+
-
Akın Üner; 'SAMULAŞ'ın sıkıntılardan nasıl kurtulacağını biliyorum'

Samsun haber-  SAMULAŞ Eski Genel Müdürü Akın Üner , SAMULAŞ  şimdiki Genel Müdürü Enver Sedat  Tamgacı’nın Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde SAMULAŞ’ın zarar ettiğini açıklamasının ardından “SAMULAŞ’ın bundan sonraki dönemde içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için elbette önerilerim ve fikirlerim var” dedi.


Akın Üner açıklamasındaşunları söyledi;

Zorunlu Açıklama
1- Samulaş genel müdürü sayın Enver Sedat Tamgaci Samsun Büyükşehir Belediye meclisinde şirketin mali tablosu hakkında açıklamalarda bulundu. Aylık ortalama 2,5 milyon TL zarar eden şirketin toplam borcunun 100 milyon TL civarında olduğunu böylece öğrenmiş olduk. Her şeyden önce sayın genel müdür ve başkan sayın Mustafa Demir'i şeffaf belediyecilik anlayışı nedeniyle kutluyorum.


2- Yapılan açıklamada şirketin 2016 öncesi zarar etmediğini dile getirmesi ayrıca memnuniyet verici. Bilindiği üzere ben bu şirketin 2012-14 yılları arasında İki buçuk yıl genel müdürlüğünü yaptım. Bu süreç içinde elde ettiğim cironun yüzde 38 'ini Büyükşehir Belediyesine net kar olarak ödedim. Bu miktar, bugünün cirosu ile eskale edilirse aylık 1,5 milyon TL ye karşılık geliyor. Benden sonra şirket önce kar edemez oldu. Sonra da zarar etmeye başladı.


3- Samulaş bizim dönemimizde kar ederken bir yandan da yeni otobüs alımı ve otomatik sam kart dolum makinalari gibi yatırımlar yaptı. Bu yatırımlar kendi kendisini ödedi ve bugün şirkete hala para kazandırmaya devam ediyor.


4- Başarımızın sırrı disiplinli bütçe, doğru yatırım ve tavizsiz biçimde kanunları uygulamamız idi. Rahmetli genel sekreter Kenan Şara'nın desteğini de hayırla yad ediyorum.


5- Benden sonraki dönemde neden zarar edildiği konusunda sosyal medya üzerinden açıklama yapmak o dönem görev yapan arkadaşlarıma saygısızlık olur. Onların çalışma şartları ve aldıkları talimatlar farklı olabilir.


6- Samulaş ın bundan sonraki dönemde içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için elbette önerilerim ve fikirlerim var. Ancak bunları sosyal medyadan açıklamak yerine fikrim sorulursa yetkili makamlara arz etmeyi çok daha etik bulurum.


7- Samsun kamuoyundan ricam yeni genel müdüre hak ettiği krediyi açmalarıdır. Enver bey, Kayseri ve Malatya da toplu taşıma şirketlerinin yönetimi konusunda derin birikimler elde etti.

Çok zor bir dönemde Samsun'da görev aldı. Başarılı olması için kendisine zaman tanımalıyız.
Saygılarımla

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER