SON DAKİKA

2 asker şehit oldu
<>
HaberlerAnkara HaberleriGençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 'gönüllülük' seferberliği

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 'gönüllülük' seferberliği - Ankara Haberleri

2019 yılını 'Gönüllülük Yılı' olarak ilan eden Gençlik ve Spor Bakanlığı, 43 başlık altında eylem planı hazırladı.

+
-
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan 'gönüllülük' seferberliği

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, '5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü, Gönüllüler Dayanıklı Toplumlar İnşa Ediyor' etkinliğinin tanıtım toplantısında2019'u 'Gönüllülük Yılı' ilan etmesinin ardından, bakanlık çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 22 Mart'ta İstanbul Lütfi Kırdar'da yapılan 'Gönüllük Lansmanı'nın ardından 'Gönüllülük Projesi' ile ilgili 43 başlıktan oluşan bir eylem planı hazırladı. Gönüllülük kavramını sağlamlaştırmak, kurumsallaştırmak ve gençleri harekete geçirmek için koordineli bir şekilde çalışan Bakanlık, belirlediği altı stratejik hedefe yönelik çalışmalarda bulunarak gönüllülük kültürünün güçlendirilmesini amaçlıyor.
Teknolojinin daha etkin kullanımı sağlanacak
Proje kapsamında hayata geçirilen 'Genç Gönüllüler Platformu' internet sitesi, daha geniş kitlelere ulaşması adına güncellenecek. Ayrıca platformun yeni sürümü ve mobil uygulaması da hizmete sunulacak.
Kurumlararası ilişkiler güçlendirilecek
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın tüm birimlerinin katkı verdiği eylem planında, ülkemizde güçlü bir gönüllülük kültürünün oluşturabilmesi ve Ulusal Gönüllü Hizmet Programının hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar da yer alıyor. Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına kadar tüm paydaşlarla koordineli yürütülecek olan proje kapsamında, ilgili kurum ve kuruluşlarla da iş birliği protokolleri imzalanacak.
'Ortak Hareket Edeceğiz'
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gönüllülüğü kurumsallaştırmak için ortak çalışmaların önemini vurgulayarak, şu mesajı verdi:
'Çağdaş manada gönüllülüğü kurumsallaştırmak için ortak bir şekilde bir araya gelip hareket edilmesini önemli ve stratejik buluyoruz. Bu konudaki çalışmalara öncülük etme imkanı buluyoruz. Strateji belgemiz 6 temel odaktan oluşuyor. Gönüllülük kültürünün güçlendirilmesi, teknolojinin daha etkin kullanımı, daha etkili düzenleme ve risk yönetimi, gönüllü yönetiminin güçlendirilmesi ve eğitimin artırılması, kurumlar arası ilişkilerin güçlendirilmesi, gönüllülüğün tanınması ve değerlendirilmesi. Bu altı temel odağı hep birlikte oluşturacağız.'Milliler, Moldova ile golsüz berabere kaldıSPOR
Milliler, Moldova ile golsüz berabere kaldı
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi: Anadolu Efes: 86 - Fenerbahçe Beko: 76SPOR
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi: Anadolu Efes: 86 - Fenerbahçe Beko: 76
Gençlerbirliği yönetiminde görev dağılımı yapıldıSPOR
Gençlerbirliği yönetiminde görev dağılımı yapıldı
Ali Koç takımını yalnız bırakmadıSPOR
Ali Koç takımını yalnız bırakmadı

EN ÇOK OKUNANLAR

Trafik Kazasında hayatını kaybeden doktor son yolculuğuna uğurlandı Trafik Kazasında hayatını kaybeden doktor son yolculuğuna uğurlandıSamsunda Filim Senaryosu Gibi Cinayet Samsunda Filim Senaryosu Gibi CinayetSamsun'da önce eski nişanlısını vurdu sonra intihar etti Samsun'da önce eski nişanlısını vurdu sonra intihar ettiSamsun'daki operasyonda 16 torbacı gözaltına alındı Samsun'daki operasyonda 16 torbacı gözaltına alındıSamsun'da komünist parti boy gösterdi Samsun'da komünist parti boy gösterdiSamsun'da Uyuşturucu Tacirlerine Geçit Yok Samsun'da Uyuşturucu Tacirlerine Geçit YokSamsunspor'da transfer çalışmaları başladı Samsunspor'da transfer çalışmaları başladıTürkiye'nin ilk 1000 firma arasında 8 Samsunlu firma var Türkiye'nin ilk 1000 firma arasında 8 Samsunlu firma varSamsun'da bir kişi aracını baraj sularına sürerek intihar etti Samsun'da bir kişi aracını baraj sularına sürerek intihar ettiArtvin'de trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı Artvin'de trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı
SIRADAKİ HABER
}