HaberlerÇorum HaberleriJandarma'nın 180. kuruluş yıldönümü etkinlikleri

Jandarma'nın 180. kuruluş yıldönümü etkinlikleri - Çorum Haberleri

Jandarma Teşkilatı'nın 180. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi.

+
-
Jandarma'nın 180. kuruluş yıldönümü etkinlikleri

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İl Jandarma Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Törende bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, başarılarla dolu köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı'nın kuruluşundan bugüne kadar Türk milletinin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusun her zaman takdirini kazandığını belirterek, Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak milletin kendilerine olan bu teveccühün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlığında olduklarını vurguladı.
Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olan Jandarma'nın kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında ülkenin her noktasında gece-gündüz, soğuk-sıcak, yağmur-çamur demeden halkın hizmetinde olduğunu bundan sonra da olmaya devam edeceğini dile getiren Alb. Başbuğ, 'Kahramanca, canı pahasına her türlü zor şartlarda en zor arazi kesimlerinde teröristle mücadele harekatı icra eden jandarma emniyet teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla tam bir koordine içinde bağrından çıktığı, milletinden aldığı destekle fedakarca görev yapmaktadır. Yurdumuzun her köşesinde halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve ve heyecanla görev yapan Jandarma, Atatürk ilke inkılaplarının ışığında hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşların hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde halkımızla bütünleşerek hizmet vermeye devam edecektir' dedi.
Törene Emniyet Müdürü Murat Kolcu Jandarma ve emniyet personeli katıldı. Törenin ardından Alb. Başbuğ ve jandarma personeli Vali Mustafa Çiftçi'yi ziyaret etti.Caddelere iki dilli 'Önce Yaya' görselleri çizildiGÜNDEM
Caddelere iki dilli 'Önce Yaya' görselleri çizildi
Ispartalı AHBAP'lardan Eğirdir Gölü'nde çevre temizliğiGÜNDEM
Ispartalı AHBAP'lardan Eğirdir Gölü'nde çevre temizliği
Mersin Barosu'ndan, avukata bıçaklı saldırıya kınamaGÜNDEM
Mersin Barosu'ndan, avukata bıçaklı saldırıya kınama
Şehit Özel Harekat Polisin adı karakolda yaşatılacakGÜNDEM
Şehit Özel Harekat Polisin adı karakolda yaşatılacak

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü? Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü?Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdi Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdiSamsunspor'da ilk Resmi imza Samsunspor'da ilk Resmi imzaOndokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesi Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesiSerenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattı Serenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattıSamsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liseler Samsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liselerTrafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybetti Trafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybettiSamsun'da Suriyeliler bunu da yaptı Samsun'da Suriyeliler bunu da yaptıSamsunlu çiftçinin büyük başarısı Samsunlu çiftçinin büyük başarısıKütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralı Kütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralı
SIRADAKİ HABER
}