HaberlerAmasya HaberleriMinikler, lösemili çocuklar için 'yaşama el ver'diler

Minikler, lösemili çocuklar için 'yaşama el ver'diler - Amasya Haberleri

Amasya 65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Anaokulu Meraklı Minikler Sınıfı 'Yaşama el ver çünkü LÖSEV hayat kurtarır' kampanyasına destek oldular.

+
-
Minikler, lösemili çocuklar için 'yaşama el ver'diler

Toplumsal bilinci artırmak ve sosyal farkındalık oluşturmak adına öğretmenleri Sevilay Çekin ile Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından başlatılan 'Yaşama el ver çünkü LÖSEV hayat kurtarır' kampanyasına destek oldular. Okul öğretmenleri tarafından hazırlanan renkli boyalara her öğrenci ellerini batırarak okul bahçesine hazırlanmış olan beyaz kumaşa ellerini bastırıp kardeşlik ağını oluşturturdular. Etkinliğe severek katılan Meraklı Minikler sınıfı öğrencilerine okulun tüm öğretmenleri ve öğrencileri de katıldı.
4 yaş sınıfı öğretmeni Zehra Korkmaz, 'Çalışma çok güzel, öğrencilerimizin bu yaşta yardımlaşmanın ve birlikteliğin önemini kavrıyorlar. Sevilay öğretmenimle burada bu çalışmayı yapmaktan hepimiz mutlu olduk' dedi.
Meraklı Minikler Sınıfı öğrencilerden İklim Pekşen, 'Öğretmenimiz uzaklarda hastanede yaşayan çocuklar olduğunu ve okula zaman zaman gidemediklerini söyledi. Onlar için resimler yaptık ve gönderdik. Ellerimizin izini de yolladık, kendilerini yalnız hissetmesinler biz onları çok seviyoruz' diye konuştu.
Amaçlarının her zaman topluma duyarlı bireyler yetiştirmek olduğunu söyleyen Meraklı Minikler sınıf öğretmeni Sevilay Çekin ise, 'Sınıfımda her ay belli bir yardım kuruluşunu anlatıyorum. Bu ay ise LÖSEV'in Yaşama El Ver projesini duyunca, çocukların da birebir katılacağı bir çalışma olması sebebiyle hemen anlattım. Öğrencilerimin yardımlaşma isteği beni çok mutlu etti, severek ve eğlenerek katıldılar. Resimler yaptık ve LÖSEV'li çocuklara gönderdik. Renkli el baskımızın Lösante Çocuk Yetişkin Hastanesinde sergilenecek ve anı niteliğinde kalacak. Bir çocuğun gülümsemesinden daha değerli bir şey yok. Onların gülümsemesinde bizim de bir katkımız oldu ise ne mutlu bize' açıklamasında bulundu.Caddelere iki dilli 'Önce Yaya' görselleri çizildiGÜNDEM
Caddelere iki dilli 'Önce Yaya' görselleri çizildi
Ispartalı AHBAP'lardan Eğirdir Gölü'nde çevre temizliğiGÜNDEM
Ispartalı AHBAP'lardan Eğirdir Gölü'nde çevre temizliği
Mersin Barosu'ndan, avukata bıçaklı saldırıya kınamaGÜNDEM
Mersin Barosu'ndan, avukata bıçaklı saldırıya kınama
Şehit Özel Harekat Polisin adı karakolda yaşatılacakGÜNDEM
Şehit Özel Harekat Polisin adı karakolda yaşatılacak

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü? Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü?Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdi Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdiSamsunspor'da ilk Resmi imza Samsunspor'da ilk Resmi imzaOndokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesi Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesiSerenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattı Serenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattıTrafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybetti Trafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybettiSamsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liseler Samsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liselerSamsunlu çiftçinin büyük başarısı Samsunlu çiftçinin büyük başarısıKütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralı Kütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralıSamsun'da zehir tacirlerine operasyon! Samsun'da zehir tacirlerine operasyon!
SIRADAKİ HABER
}