HaberlerVan HaberleriVANTB üyelerinin canlı hayvan ihracat başarısı

VANTB üyelerinin canlı hayvan ihracat başarısı - Van Haberleri

Van'dan yurtdışına küçükbaş hayvan ihracatı yapan Ferit ve Kemal Ersanlı, Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer'i makamında ziyaret etti.

+
-
VANTB üyelerinin canlı hayvan ihracat başarısı

Halihazırda Van Ticaret Borsası üyesi olan Ersanlı kardeşler, 2019'un ilk yarısında Katar'a 5 bin 500 küçükbaş hayvan ihraç ettiklerini, 2 ay içinde ise toplam 13 bin küçükbaş hayvan ihracatı daha gerçekleştireceklerini belirttiler.
Üyelerini girişimlerinden dolayı tebrik eden Başkan Süer, uzun bir aradan sonra hayvan ihraç ediyor olmamızın bölge ekonomisi için umut verici olduğunu söyledi. Süer, 'Hayvancılığa değer katacak bu hamlelerin borsa üyelerimiz tarafından yapılmasından mutluluk ve gurur duydum.
Üyelerimiz, Katar'ın ardından 2019 yılı içerisinde Kuveyt ile yapılan anlaşma neticesinde 5 bin küçükbaş hayvan daha ihraç edecekler. Seneler sonra böyle gelişmelerin yaşanması, ilimizde hayvancılığı cazip hale getirecektir' dedi.
Van'ın küçükbaş hayvan varlığı ile Türkiye'de ilk sırada yer aldığına dikkat çeken Süer, 'Çok kaliteli ırklarımız var. Yerel değerlerimizi ön plana çıkartarak, gençlerimizi tarım ve hayvancılığa teşvik etmeliyiz. Bu açıdan üyelerimizin ihracat girişimi daha anlamlı hale geldi. Kendilerini tebrik ediyor ve destekliyoruz. Van'ın eski günlerdeki canlılığına dönmesi en büyük arzumuz' diye konuştu.
Ziyaret, Başkan Süer'in Ferit ve Kemal Ersanlı'ya plaket takdimiyle son buldu.Cizre'de çiftçilere 10 bin adet hindi palazı ve 60 ton yem dağıtıldıEKONOMİ
Cizre'de çiftçilere 10 bin adet hindi palazı ve 60 ton yem dağıtıldı
GEKA 118 Yönetim Kurulu toplantısı Muğla'da yapıldıEKONOMİ
GEKA 118. Yönetim Kurulu toplantısı Muğla'da yapıldı
Mersin ile Tanzanya, ticari ilişkileri geliştirmek için harekete geçtiEKONOMİ
Mersin ile Tanzanya, ticari ilişkileri geliştirmek için harekete geçti
Türkiye'den ithalatı yasaklayan Irak'ta yumurtanın fiyatı arttıEKONOMİ
Türkiye'den ithalatı yasaklayan Irak'ta yumurtanın fiyatı arttı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü? Samsun haber- Ecrin Kurnaz olayı ne oldu? Ecrin kurnazı kim öldürdü?Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdi Samsun son dakika- Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun için onay verdiSamsunspor'da ilk Resmi imza Samsunspor'da ilk Resmi imzaOndokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesi Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne yeni bölüm müjdesiSerenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattı Serenay Sarıkaya hayal kırıklığına uğrattıTrafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybetti Trafik kazasında Biri uzman çavuş 2 kişi hayatını kaybettiSamsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liseler Samsun haber- LGS sonuçları açıklandı, işte Samsun'da gidilebilecek liselerSamsunlu çiftçinin büyük başarısı Samsunlu çiftçinin büyük başarısıKütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralı Kütahya'da trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralıSamsun'da zehir tacirlerine operasyon! Samsun'da zehir tacirlerine operasyon!
SIRADAKİ HABER
}