HaberlerSamsunSamsun'da sağlıkta şiddete tepkiler dinmiyor

Samsun'da sağlıkta şiddete tepkiler dinmiyor - Samsun Haberleri

Samsun'da hastanede yapılan saldırıya yönelik kınamalar artıyor, Türk Sağlık-Sen Başkanı Erdoğan Çakmak' Bu işi yapan adam 6 ay paralı sağlık hizmeti alacak' dedi.

+
-
Samsun'da sağlıkta şiddete tepkiler dinmiyor

 

 

Türk Sağlık Sen  olarak duruşlarının net olduğunu ifade eden Türk Sağlık Sen Başkanı Erdoğan Çakmak , Samsun'da VM Medical Park Hastanesi’ nde meydan gelen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Samsun'da Pazar gününü pazartesiye bağlan gece meydana gelen olayda eşini VM Medical Park Hastanesi'ne götüren C.U isimli vatandaş kendilerine yardım etmeye çalışan hemşireye saldırdı.

Hızını alamayan adam kendisini sakinleştirmeye çalışan hastane güvenliğini de darp etti.

SALDIRGAN GÖZALTINA ALINIP CEZA DEĞERLENDİRİLMESİ YAPILMASI GEREKİYOR 

Cezaların caydırıcı olması gerektiğinin altını çizen Erdoğan Çakmak" Sağlıkta şiddet yasasıyla ilgili beklentimiz, suçu işleyenlerin suçun büyüklüğüne göre değerlendirilmesi, ifadelerinin polis tarafından olay anında alınması ve kişilerin serbest bırakılmaması’’ şeklinde değerlendirme yaparken suçu işleyen şahısların tutuklu yargılanması ve suçlarına karşın para cezası uygulamasının yapılmaması gerekiğini söyledi.

6 AY PARALI SAĞLIK HİZMETİ ALACAK 

Erdoğan Çakmak "Yine aynı şekilde sağlıkta şiddet olaylarında suça yönelen kişilerin maddi ve manevi olarak ortaya çıkan zararları karşılamasının öneminden söz ederken suçu işleyen kişilerin 6 ay boyunca da paralı sağlık hizmeti almasının verilecek cezalandırma yöntemlerinden birinin olması gerekiyor" diye açıkladı.

TÜRKİYE 1. SIRADA 

Türkiye’nin OECD ülkeler arasında sağlıkta şiddet konusunda ilk sıralarda yer aldığı bilgisini veren Çakmak, Samsun’un da sağlıkta şiddet konularında tepe noktalarda bulunduğuna değindi.
Değişen hasta, hasta yakını refakatçi portföyünün varlığından da bahseden Erdoğan Çakmak, hastanelerde önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini belirtti.

HABER: AHMET ALTÜRK 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER